Steam Oyunları Yükleniyormu? Ve Skype

Selamun Aleykum steamda counter strike global offensive veya euro truck simulator 2 oyunlarını yükleyip oynaya biliyormuyuz oyun oynamak için uygunmudur kısacası ve skype konuşma programını kurabilirmiyiz lütfen yardımcı olurmusunuz.

Ve Aleyküm Selam, şu linkten;

https://go.skype.com/linux.deb

skype’ı cihazınıza indirin. Ardından eğer sisteminizde gdebi kurulu değilse synaptic açarak gdebi paketinin arayıp yükleyiniz yada bir uçbirim açarak;

sudo apt-get install gdebi

komutuyla kurabilirsiniz. Kurduktan sonra Downloads klasörü altında indirdiğiniz skype (.deb uzantılı) dosyasını çift tıklayarak açılan pencereden Paketi Kur diyerek kurabilirsiniz. Whisker Menu altında Skype kelimesini ararsanız bulabilirsiniz. Hayırlı olsun.

daha işletim sistemini kurmadım ama şu steamda olursa kuracak ve teşekkür ederim steam içinde birisi yardımcı olabilirmi bana lütfen

ve oyun oynamak için müsaitmi son olarak sorum bu win 7 de sıkıntı yapmayan oyunlar bu işletim sisteminde sıkıntı yaparmı?

Oyun oynamak için Linux işletim sistemleri uygun değildir. Oynanmaz mı elbet oynanır ama kendinizi kasarsanız illa şu oyun bu oyun olacak diye cihazınız da güçlü ise virtualbox içerisinden oynayabilirsiniz. Yani ekran kartınız 2 gb raminiz 8 gb falansa rahatlıkla oynanır. Denemek lazım. Virtualbox içerisine windows kurup kullanın deneyin derim. Umarım başarılı olursunuz.

Ve Aleyküm Selam,
Ben şahsen Pardus 17 kullanıyorum ve Steam’ı kurdum eğer kurmak istersen uçbirime sudo apt-get install Steam yaz.
Counter Strike: Global Offensive’yi kurdum ve oynadım, Unturned’i yükleyip oynadım. Yani yüklenebilir fakat Steam’da Rassim
indirmek istediğin şeyin sistem gereksinimlerinde “SteamOS + Linux” yazıyorsa Pardus’a da indirilebilir.
Sorunun olursa başvurabilirsiniz
Allah razı olsun

kaptan kasıyormu win7 ye göre win7 de aldıgım fpsyi pardustada alabilirmiyim onu öğrenmek istiyorum

Pardus 17 Wİndows’tan daha hafif bir işletim sistemidir. Büyük ihtimalle daha fazla FPS alırısnız.
Allah razı olsun

sağol çok teşekkür ederim