Sunu Belgelerinde Kalem Aracı Çalışma Sorunu

Arkadaşlar merhaba, dün İngilizce öğretmenimiz derste sunu dosyalarında kalem aracını kullanamadığını söyledi. Tahtada .odp, .ppt, .pps dosyalarını çalıştırıp sunu moduna aldım ve sağ tıklayıp kalem aracını enkinleştirdiğimde çizim yapılamadığını teyit etmiş oldum. Şu anda kullandığım masaüstü PC’mde LibreOffice ile açtığım sunularda Impress uygulaması ile gayet rahat bir şekilde kalem aracını kullanabiliyorken, akıllı tahtalarda bunu yapamadık. (Tekrar belirteyim, bahsettiğim konu ETA Kalem aracı değil, Impres uygulamasının sunum modunda kullanılan kalem aracı)

Bu sorunun çözümü konusunda önerilerinizi bekliyorum. Sunu modunda iken ETA Kalem aracı açılabilir mi acaba ben yapamadım. Mesela ETA Kalem aracı bir klavye kısayoluna atansa (Süper+K gibi), Impress uygulaması açıkken sunum modunda ekranın alt bölgesine çift parmak dokunup klavyeyi çıkarıp tanımladığımız klavye kısayolu ile ETA Kalem aracını başlatabilir miyiz?

Eta kalem güncellendi hocam… yeni versiyonu yüklerseniz bu sorunu yaşamazsınız…

Etap kalemin kurulum dosyasını neden bulabilirim güncel olanı

ETA PEN GÜNCEL…

1 Beğeni

Allah razı olsun… teşekkürler

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.