Takvim Uygulaması Hakkında

Merhabalar;

Pardus’ta kullandığımız takvim uygulamasının bazı temel eksikliklerinin olduğunu düşünüyorum. Belki önemsiz bir talep veya geribildirim olduğunu düşünebilirsiniz ama bazı olması gerekenler var. En basit özellik olarak haftasonu ve haftaiçi renkleri bile ayrı değil. Ama daha büyük eksik olarak resmi-dini bayramlar ve tatiller için hiçbir izlenim ve bilgi sahibi olamıyorsunuz. Tek fonksiyonu hangi ayın kaçında olduğunuzu ve hangi tarihin hangi güne denk geldiğini öğrenebilmek. Günümüzde bir takvim uygulaması için fazlasıyla basit.

Kaldı ki kamu kurumlarında Pardus’un kullanıldığını ve daha yoğun kullanılacağını düşünürsek takvim uygulamasının niteliği bana daha önemli geliyor. Bu konuya dikkat çekmek istedim.

Saygılar.

6 Beğeni

Farklı takvim uygulamalarını deneyebilirsiniz:

https://www.slant.co/topics/4743/~calendar-apps-for-linux

Bu linkkteki birkaç uygulama bende var zaten. Ama bunlar basit bir takvimden çok ajanda uygulamaları.

Pisi tabanlı Pardus güzellemesi yapmak için söylemiyorum fakat daha öne kullananlar bilir. 2011 Pardus sürümündeki takvim uygulaması ilk gönderide bahsettiğim biçimdeydi. Sadece onun gibi işlevsel bir basit panel uygulaması talebinde bulundum. Umarım benimle aynı fikirde olanlar vardır.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.