(Tavsiye/Öneri) Pardus WİKİ neden yok?

Bugün dikkatimi çekti. Arch Wiki var Ubuntu Wiki var ve bunlar birçok sorunu çözmekte bizlere yardımcı oluyor. ama Pardus’un wikisi yok ve bence bu büyük bir eksiklik. Tübitak neden pardus wiki açmıyor? böle bir proje yapılırsa pardusa destek için çok sayıda makale yazıp paylaşabiliriz. hatta bu forumda sorunla karşılaşanlara çözümü içeren wiki sayfasının linkini atarız ve teknik destekte daha ayrıntılı anlatılmış olur ve hızlı olur diye düşünüyorum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında görüşlerini herkes paylaşırsa sevinirim

3 Beğeni

Aslında farklı bir sayfa var. Wiki değil ama ihtiyaçları karşılayabileceğimiz bir yer sayılır. Anasayfadaki Pardus Destek Masası: Pardus Bilgi Bankası - Pardus Yardım Masası Bilgi Bankası - Pardus Belgeler
Pardus Destek Masası Pardus Wiki işlevini görüyor. Talep iletebiliyorsunuz. İlettiğiniz taleplerle (Eklediğiniz içerik) topluluğa katkıda bulunabilirsiniz.

1 Beğeni

Bunu ilk defa görüyorum. Aslında wiki gibi görev görebilir fakat tasarımı pek kullanışlı gelmedi bana. Tasarımda iyileştirilme yapılmalı diye düşünüyorum.

1 Beğeni

mantıklı bir öneri ama wiki lerin bana ilk çağrışımı nedense bilgi kirliliği oluyor. yinede denetlemeye itana gösterilip değerlendirilebilinir

1 Beğeni

Googledan orda anlatımı yapılan her hangi konu başlığını arattığımda google bulamıyor. bu nedenle o sitenin varlığından bile haberimiz yok. içerik olarak iyiymiş ama google arama sonuçlarında gözükmedikten sonra bir anlamı olmuyor. Bunun için bir pardus wiki sitesi açılırsa bizlerinde desteği ile çok zengin içeriği olabilir diye düşünüyorum

2 Beğeni

İç bağlantılardan kaynaklı üste çıkacaktır. Orası doğru. Ama bu da geliştirilirse, kaynak göderirsek sıkıntı çıkmaz. Özgün makale hazırlandığında her zaman üste çıkma şansı yüksek olur.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.