Telefon Hafızasındaki Fotoğraf Simgesinde Resim Ön İzlemesi Gösterilmiyor

Merhaba, konuyu tekrardan açmak istemeden forumdaki aşağıdaki çözüm önerisini denedim fakat olmadı.

Nautilus’u ve yukarıda bahsedilen paketleri yükledim. Nautilus ayarlarım aşağıdaki gibi

Belki ben Nautilus üzerinde bahsettiğiniz ayarları bulamadım.

Benim telefonda da böyle. Hangi linux’u kullanırsanız kullanın böyle oluyor. Hatta windows tarafında da görünmüyor. Buna çare olarak ben masaüstümde “Boş klasör” adında bir klasör oluşturdum. Telefondakileri bu klasöre sürüklüyorum. Sonra da fotolarımı ilgili klasörlere dağıtıyorum.

Selamün Aleyküm

MTP yönergesi(protocol) ile alakalı bir durum. Yanlış hatırlamıyorsam Windows’ta da böyle idi.
Yazılımı yazanlar MTP yönergesine has bazı eklemeler yapabilirlerdi ama yavaşlıktan dolayı sorun yaşanabilir gibime geliyor. MTP yönergesi, normal bir USB bellekten veri aktarımına göre çok yavaş kalıyor.

Selametle…

3 Beğeni

Bu doğru, eskiden telefonlar direkt bir USB disk gibi bağlanırdı, şimdi telefon şeklinde bağlanıyorlar ve gerçekten çok yavaş bir çalışma şekilleri var. Windows’ta da böyleydi yıllardır. Niye böyle bir şey yaptılar bir türlü anlamış değilim :slight_smile: Hadi güvenlik, sadece fotoğraflar ve medya aktarılsın, tamam, peki niye bu kadar yavaş :confused:

1 Beğeni

Peki arkadaşlar, teşekkürler. :+1:
Dedim belki ben yapamamışımdır.

1 Beğeni

Bir de aşağıdaki internet sayfasında bahsedilen uçbirim komutlarını deneyebilir misiniz?

sudo apt install ffmpegthumbnailer gst-libav gst-plugins-ugly gstreamer1.0-libav gstreamer1.0-plugins-ugly

Üstteki kodu tek hamlede kopyalayın. Bazıları kurulmayabilir, önemli değil.

cd ~/.cache/thumbnails/fail
rm *

Yok kardeş, paket bulunamadı hatası alıyorum. Problem değil böyle kullanacam artık.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.