Telefon Hotspotu İle Paylaşılan İnternet Pardus'a Gelmiyor

Merhabalar,
Bir cihaza Pardus kurdum (17.2 XFCE) ve güncellemelerini yapmak istedim. Bilgisayarın wifisi vardı ve sürücüleri kuruldu. Modem olmadığı için kendi mobil verim ile yapmaya karar verdim.
Hotspotu açtım ve bilgisayara bağladım. Bilgisayarda bağlı olarak görünmesine rağmen bilgisayara internet gelmiyor.
Sisüem güncellemelerini yapacaktım internet gelmedi, yapamadım.
Ne yapmam gerekir?

Teşekkürler, saygıyla

Aleyküm Selam
Geçici çözüm olarak usb ethernet -usb tethering olarak geçebilir- ile bilgisayar internet bağlamayı deneyin. Eğer bağlantıyı sağlarsa güncellemeyi yapın ve yeniden başlatıp tekrar deneyin.
Ben de aynı sorunu yaşadım. Android cihazlarda kablosuz internet paylaşımında 192.168.43.1 ip adresini kullanıyor. 43’lü ip bloğunda.
Usb ethernet ise 192.168.42.129 ip adresini kullanıyor. 42’li ip bloğunda.
43’lü ip bloğuna bağlandığında internete çıkış yapamamıştım. O sorunu ne yaptıysam çözemedim. HDD bozulunca yeni kurduğum sistemde sorun çıkmamıştı.
İso hatasız olsa bile bazen usb’ye yazarken sorun çıkabiliyor. Sorunsuz iso ile tekrar usb belleğe yazıp tekrar yüklemenizi tavsiye ederim.

1 Beğeni

Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayıp internete girmeyi deneyin.

Yanlış sürücü yüklenmiş olabilir.

1 Beğeni

Teşekkürler, bende aynısını yaptım. O şekilde güncellemeleri hallettim.
Fakat tekrar denemedim.
Deneyince yazarım.

Saygıyla

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.