Telefon ile Bağlantı Sorunu

Bir öğretmenimiz telefonundaki dosyaları derste kullanıyor. Windows olan sınıflarda USB kablo ile kolayca dosyalarını açabiliyor. Pardus olan sınıfta yapamayınca benden destek istedi. Kablo ile denediğimde telefonu tahta görmedi. Forumda kdeconnect önerilmiş. Telefona ve tahtaya kurdum ayni kablosuz ağda cihazlar yine birbirlerini görmediler. Öneriniz var mı? Bu işi pratik olarak nasıl halledebiliriz?

IMG_20191219_112255_042

mtp-tools
kio-mtp
libmtp-runtime
libmtp-common
libmtp9
exfat-fuse 
exfat-utils

Paketlerini yükleyerek yeniden deneyiniz. kabloyu takınca telefondan dosya aktarma için çıkan izne onay veriniz.

Geçersiz işlem hatası verdi

Yaptığınız işlemin ekran görüntüsünü paylaşınız.

Durum bu @kaan bey

aynı komut apt-get ile de çalışmadı.

sudo apt install komutundan sonra paket isimlerini yazmanız gerekiyor.

Paket kurulumları tamam ama telefonu hiç algılamadı. Sinifta DYK kursu başladı çözüm önerinizi yapın fakat başka zaman deneyecem.

Sistemi yeniden başlatıp denediniz mi?

Denedim yine görmedi. Acaba antalya manavgat imajını kullandığım için midir?

Antalya imajı hakkında bilgimiz yoktur.

Açılırken etap 5.2 yazıyor, sizinkini düzenlemişler, sadece görüntu farklı galiba. Z-kitap için kullanıyoruz.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi Antalya imajı hakkında bilgimiz yoktur.

android telefonlarda dosya yönetcilerinin bazılarında dosyaları kablosuz olarak paylaş özelliği var.
Kablosuz ağda paylaşı açıp verilen ip adresini firefox veya başka bir tarayıca yazarak dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.
Ben asusun dosya yöneticisini kullanıyorum.

Usbden telefonun dosyalarına ulaşmak için telefondan izin vermeniz gerekiyor.
Çalışmama sebebini anlayamadım.Hiçbir şey yüklemeden pardus çoğu telefonu tanıyor.

Hocam Pardus’un masaüstü sürümleri için telefon ile ilgili sıkıntı yaşamadım henüz. Akilli tahta için olan sürümde bununla karşılaştık. Neyse bir çare bulunur elbet inşallah.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.