Telefonda Pardusa next cloud yüklümede ağ sıkıntısı

Selamunaleyküm
Dün Telefona userland yardımıyla pardus kurdum (boot olarak başlangıca değil) acaba nextcloud gibi araçları kullanarak telefonumu yerel sunucu olarak kullanabilirmiyim diye denemelere kalkıştım. anladığım kadarıyla telefon ağına erişmde sıkıntısı var.
bir de systemd herhalde sıkıntısı var
acaba bunu aşmanın bir yolu var mı
biligler
bağlantı ssh ile yapılıyor seçenek olarak vnc ve xsdl de var

pardus@localhost:~$ sudo ip address
Cannot bind netlink socket: Permission denied

pardus@localhost:~$ sudo snap install nextcloud
error: cannot communicate with server: Post "http://localhost/v2/snaps/nextcloud": dial unix /run/snapd.socket: connect: no such file or directory

pardus@localhost:~$ systemctl start snapd
System has not been booted with systemd as init system (PID 1). Can't operate.
Failed to connect to bus: Host is down

acaba ne yapabilirim. termuxla uğraşmak istmesemde onla oluyorsa onu da deneyibilrim inşAllah

Couldn’t find these debs: usr-is-merged
termuxla denerken depo adresinden sistemi debootstrap ile oluştururken bu hatayı veriyor. acaba bu paket depoda mı yok yoksa sorun başka bir şey mi?

debootstrap --arch=arm64 yirmibir pardus http://depo.pardus.org.tr/pardus

birde tabanı aarch64 yapınca depadan paket çekemiyor.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.

Bu konu hakkında bilgim olmadığından yanlış yöntem önermemek için gönderimi sildim.

2 Beğeni

hocam sıkıntı yok en azından cevap verdiniz teşekkürler. Bazen alakasız konular bile faklı şeylerin farkına varmaya vesile olabiliyor.

ama benim sıkıntım androidde pardusu kurup orada bazı sıkıntlar çekiyordum

nextcloud gerçeten googla her türlü yönden alternatif olacak bir ortam. açık kaynak ve bir çok eklentisi var( toplantı, only office, not, takvim,depolama,fotoğraf…)
şu an bir şey deniyorum bakalım olursa inşAllah yazarım

bu sayede tüm veriler telefonda saklanıp sunucu almaya gerek kalmadan kendi yerel googleızı yapmış oluyoruz.
normalde bilgisyare da yapılabilir ama bilgisyar çok enerjii harcıyor ve hep açık kalması gerekiyor. bulunursa orange pi veya rasbrey pi a da yapılabilir.

1 Beğeni