Telefondaki dosyalar klasör olarak görünüyor

Usb kablo ile telefonu bağladığımda, telefondaki rar, pdf vb dosyalar klasör olarak görünüyor. Masa üstüne attığımda da aynı bunu nasıl düzeltebilirim.

Bu konuda çok birşey diyemem tahmin yürütüyorum.
Sen internetten ne indirirsen indir Windows için olan bir programı normal şartlarda Linux açmaz.
.pdf microsoft ile alakalı olduğu için bunu açmak yerine içindeki dosyaları gösterir.
Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Normal de açıyordu son sürümü kurdum pcye şimdi açmıyor hatta Windowsa atıyorum sonra Pardus A geçiyorum yine klasör olarak görünüyor. Ama internetten indirdiğim dosyaları görüyor. Hatta teldeki dosyayı mailden attım pcye indirdim o zaman açıyor, fakat teli usb ile bağladım mı açmak istediğim pdf dosyasını klasör olarak görüyor.

Telefon işletim sistemi nedir. İos larda telefonu bağlayamamıştım ama Andorid de direk dosya açılması gerekli. Zaten android de bir linux olduğu için yardımcı programa bile gerek kalmadan dosyanın atılması ve “okular” uygulaması ile açabilmeniz lazım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.