Tema Hakkında - Pardus Karanlık Temada iken LibreOffice Açık Tema Sorunu

Merhaba, Pardus 21.3 XFCE masaüstü sürümünü karanlık temada kullanıyorum. LibreOffice de sistem temasına uygun olarak karanlık temada açılıyor. Fakat karanlık temada Office Writer araç çubuğu üzerindeki butonlar pek görünmüyor. Mesela metin hizalama, font kalınlaştırma vs. klavye kısayollarından yapıyorum. Aksi halde gözümü zorluyor.

Pardus’u açık temada kullandığımda karşılaştığım LibreOffice Writer arayüzü gerçekten çok güzel. Butonlar gayet anlaşılır ve net şekilde görünüyor.

Menülerden Araçlar/Seçenekler/LibreOffice/Kişiselleştirme yolunu izlediğimde, karşıma çıkan tema seçim ekranında açık bir tema seçtiğimde araç çubuğu aşağıdaki gibi oluyor.

Ben açık temadaki gibi olmasını istiyorum, fakat yukarıdaki gibi kötü bir görüntü oluşuyor. Bu konuda benim bilmediğim bir tema ayarı varsa desteğinizi bekliyorum.
Aksi halde durum hakkında geliştiricilerin haberdar olmasını sağlamak isterim. Teşekkürler.

1 Beğeni

Merhaba. Malesef koyu kipte LibreOffice temaları çok da güzel görünmüyor. Yaru temaları ise daha iç açıcı sonuçlar verebiliyor.

LibreOffice’e eklenti olarak kurup deneyebilirsiniz.

Yaru Teması
Yaru Mavi
Yaru Kırmızı
Yaru Mor

2 Beğeni

Evet bu daha iyi oldu hocam, teşekkürler. Şimdilik böyle idare edebilirim.

Şu anda Pardus’lu bilgisayara uzağım. Windows versiyonda şöyle bir ayar var:

Sanki linux tarafında Chrome’daki gibi sistem temasını kullan/kullanma gibi bir şey vardı gibi hatırlıyorum. Yoksa yukarıdakini dene.

Gösterdiğin yeri belirttim zaten. O kısımdan denedim ben de. Fakat sonuç 3.resimdeki gibi kardeş.

1 Beğeni

İkonların türünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Sifr veya Karasa Jaga gibi ikon paketleri karanlık temada daha düzgün çalışacaktır.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.