Temalar İndirme ve Görünümü Değiştirme

Selamun aleyküm.
Bazı temaların değiştirilmesi ile ilgili bir video çektim.
Bu videoda depo haricindeki bir kaynaktan temalar indirilmiş ve bazı görünümler değiştirilmiştir.
Gizli dosyalar görünmüyorsa, CTRL+H tuş bileşimi kullanılarak .config, .local vb. görülebilir.

Hayırlı günler dilerim.

7 Beğeni

Selamun aleyküm.
Bir kaç farklılık içeren bir video daha çektim.

Hayırlı günler dilerim.

6 Beğeni

Selamun aleyküm.
Temalar videolardaki gibi ev dizinine girilip /.local/share/themes ve /.local/share/icons dizinlerine yüklendiğinde bilgisayardaki diğer kullanıcılar (tabii varsa) bundan faydalanamıyor. Ayrıca, sudo thunar ile açılan pencerede simgeler görünmüyor. Bu nedenle mümkünse

sudo thunar

komutu verilip, temaların /usr/share/themes ve /usr/share/icons dizinlerine konulmasını tavsiye ediyorum. Bir de esneklik sağlamak için istenilen temanın gtk-3.0 klasörü ev dizinindeki /.config dizinine kopyalanabilir. Böylelikle Arşiv Yöneticisi gibi bazı programların temaları değişik olarak ayarlanabilir.

Bununla ilgili bir video çektim. Ayrıca, videoda Belge Görüntüleyici ve Master PDF Editor programlarında yazı renginin ve arka plan renginin değiştirilmesini de gösterdim.

Hayırlı günler dilerim.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.