Temiz kurulum başlama hatası

Merhaba,

Fujitsu Lifebook A531 makineye temiz kurulum yapmaya çalışıyorum (windows un veya başka bir linux un yanına falan değil yani sadece Pardus olacak…)
yani sadece Pardus çalışacak şekilde. ancak kurulum sorun olmadan tamamlanmasına rağmen kurulum sonrası ilk başlatmada herhangi bir ekran gelmeden yeniden başlıyor. yani işletim sistemi seçim ekranımız olan grub bile gelmiyor. ardından yeniden kurmaya çalıştığımda da eski kurulumdaki disk bölümlerimi hatasız ve eksiksiz olarak görebiliyorum. acaba sorun ne olabilir ? grub olduğu düşüncesi ile yeniden live başlatıp grubu yeniden yükledim ancak sorunu gideremedim. aynı dvd
ile onlarca kurulum yaptım sorun yok. hatta bu makinede debian temiz kurulum ile sorunsuz çalışıyor. ubuntu, mint bile hakeza öyle. tavsiyelerinizi almak isterim.

yardımınız için teşekkürler …

debrisRat

Kurulumdan sonra canlı sistemde açarak gparted üzerinden diski seçip bayrakları boot esp olarak düzenleyerek sorun çözülmüştür.

1 Beğeni

hocam kurulum başarılı aynı yöntemi topluluk sürümü üzerinde de denedim.
hatta kurulum bitince direkt herhangi bir işlem yapmadan yeniden başlatmadan direkt ilgili ayarları kaydettim. sorunsuz bir yeniden başlama oldu. şu anda da yeni işletim sisteminden yazıyorum. güncelleme bitsin yeniden yedeklerimi bu kısma alacağım.
yardımınız için teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.

debrisRat

1 Beğeni