Terminalde İnternet Çok Yavaş

Normal internet hızımın 25Mbps olamasına rağmen terminalden bir şey indirirken kb şeklinde indiriyor
Terminalin internet hızını nasıl yükseltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

O terminalden kaynaklı değil operatör den kaynaklı 25 mgbts indirme hızı ise senin dosya indirme hızı en fazla 2.5 mgbt/s olur

Tarifelerle alınan hız aynı olmayabilir de internet ile ilgili her şeyi gayet hızlı yapıyorken bunun normal olduğunu söyleyemeyiz sanırım.

Evet o şekilde olacağını biliyorum ama işte 2.5b bile değil en fazla 100kb falan oluyor İnternetden normal dosya indirdiğimde 3 bile gördüğüm olmuştu

Seninki yine iyi 7 gün
Ben 1 Ay ı gördüm

Operatörler internet hızlarını verirken megabit cinsinden veriyor ama siz dosya indirirken megabyte olarak indiriyorsunuz
Yani asil internet hızınızı öğrenmek istiyorsanız mbps yi 8’e bölerek bulabilirsiniz
Sizin internet hızınız 25 megabit=3.125 megabyte

Ben 3 gune kadar indirme suresi gordum dosya boyutu 100mb falan :smiley:

Once sorun bnm internet kaynakli sandim
Sonra indirdigim sunucu yavastir dedim
Driver guncellenecektir falan dedim ama yok

Birz arastirdim debian tabanli tum sistemlerde bu hata varmis. Ben usb wifi adaptoru kullaniyorum ne yaptiysam ayni. Bir sure hizli kullaiosun sonrra kağnıya bagliyor.

Merhaba bir terminal açtıktan sonra geçici ayar olarak kodları çalıştırıp test edebilirmisiniz.

sudo modprobe -r rt2800pci
sudo modprobe -v rt2800 pci nohwcrypt = 1

Eğer bağlantı hızınızda pozitif bir artma görürseniz bu ayarı kalıcı yapmak için…

sudo vi /etc/modprobe.d/rt2800pci.conf

Herhangi bir editörle yukardaki yolu girerek .conf belgesi açın ve aşağıdaki satırı ekleyin

options rt2800pci nohwcrypt=1

Modül ismi farklı olabilir bunun için cat /etc/modprobe.d/blacklist.conf komutunu kullanıp modül isminizi öğrenebilirsiniz. Yukarda yazmayı unutmuşum.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.