TKGM WebTapu Java da sorun yaşıyorum

Kolay gelsin. Kurumumuzda Webtapu üzerinden haciz uygulamaları yapıyoruz. Bunun dışında bir çok aynı şekilde çalışan sistemde sorun yaşamazken burada yaşadığımız için belirtiyorum.

Bu ekran dan sonra kendi programını acıyoruz. Gayet hızlı şekilde güvenlik koduna kadar ulasıyor. Fakat;Burada sonra ileri gidemiyor. Ne hata veriyor ve işlem.
java bekleme

Bu sistem üzerinde bilgisi olan varmı? yada tkgm ile görüşebilecek kimse?

1 Beğeni

Java yüklümü? Yüklüyse hangi sürüm?

Belkide java güvenliği engellediğinden açılmıyordur. Java control panelden izin verip tekrar deneyin.

java kurucudan tüm javaları tek tek denedim

dedigim gibi baska sistemlerde eimza kısmında sorun yasamıyorum. güvenlikleride denedim ama sadece bu tkgm de sorun yasıyoruz.

Bütün java kurucuları tamamen kaldırın.

Java 8 yükleyin.
sudo update-alternatives --config java

komutunu girin ilgili java sürümünü seçin eğer başka java var ise.

There are 2 choices for the alternative java (providing /usr/bin/java).

Selection    Path                                            Priority   Status
------------------------------------------------------------
* 0            /usr/lib/jvm/java-11-openjdk-amd64/bin/java      1111      auto mode
  1            /usr/lib/jvm/java-11-openjdk-amd64/bin/java      1111      manual mode
  2            /usr/lib/jvm/java-8-openjdk-amd64/jre/bin/java   1081      manual mode

Press to keep the current choice[*], or type selection number:

Yukarıdaki örnekte kullanılması gereken Java 8 sürümü 2 numarada, 2’yi tuşlayıp giriş tuşuna basın.
Daha sonra hangi java sürümünün olduğunu kontrol edin.

java -version

çıktı aşağıdaki gibi olmalı.

openjdk version "1.8.0_292"
OpenJDK Runtime Environment (AdoptOpenJDK)(build 1.8.0_292-b10)
OpenJDK 64-Bit Server VM (AdoptOpenJDK)(build 25.292-b10, mixed mode)
1 Beğeni

hocam teşekkür ederim. dediklerini yaptım. fakat javaları pardus java kurucu ile kaldırmaya calıstıgımda hepsini kaldırmıyor bir tane kalıyor.

diger komutları tekrar ettigimde ise versiyon sizin dediginizden düşük cıkıyor

bahsettigim sistemde daha işlem yapamadığım icinde deneyemedim

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.