tüm izinleri almak istiyorum

merhaba pardus sistemini kullanmak istiyoruz ama alıştığımızın dışında.uğraşılarımız boşa gidiyor etkileşimi kaldırmak için pardus kurmaya özel laptop aldım win den kopmak istiyorum.birçok sorunu sırayla çözmek istiyorum.öncelikle sistemdeki izin olayını kaldırmak istiyorum şifrenin yanında dosyalara yükleme uzantı ekleme kopyala yapıştır yapamıyoruz bütün dosya ve klasörlerde sorunsuz şekilde bu uygulamaları yapmak istiyorum.
sebebi ise inkscape grafik proğramını mağazadan indirip kurdum çizimleri plt ile kaydetmek istediğimde …You need to install the UniConvertor software.
For GNU/Linux: install the package python-uniconvertor.
For Windows: download it from
https://sk1project.net/modules.php?name=Products&product=uniconvertor&op=download
and install into your Inkscape’s Python location
iletisi alıyorum dosyalar içinde hiçbir işlem yapamıyorum.sonuç olarak tam denetim yetkisi nasıl yapılır.sadece pardus 17,3 yüklü

Bu işin Pardus dan çok inkscape le ilgisi var hocam, siizn durumun aynısıyla birçok kişi karşılaşmış ve çözümü hatada bahsettiği python modülünü yüklemekle geçmiyoor, bakınız güncel bug reportları, bahsettiğiniz durum ubuntu ve debian türevlerinde bulunmakta, hemde hepsinde.

https://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=820748

Parçalı bir çözüm bulmaya çalıştım ama sorun çıkaran python modulünün projesi ubuntu 10.04 den sonra terk edilmiş bakınız : https://sk1project.net/modules.php?name=Products&product=uniconvertor&op=download

1 Beğeni

evet haklısınız inkscape 9 kullanıyorum win 10 da bütün sistem çalışıyor plotterde kesim yapıyorum 9,2 yi yükledim bu sorunlar çıktı win 10 da çalışmadı proğram çalışıyor fakat uzantılar ve plotter kesim çalışmıyor verdiği uyarıları yapınca yine çalışmıyor.bu sebepten pardusta kullanmak istedim olmadı aynı sorunlar devam ediyor.ilginize teşekkür ederim.iyi çalışmalar dilerim.
PARDUSA DEVAM…

izinler konusunda dönüş yapan olmadı
dev klasörünün içine serial dosyası atmalıyım fakat yazma iznim yok başarısız oluyorum.
örneklemeyi dev klasörünün alt klasörlerine tam iletişim istiyorum.
yardımlarınızı bekliyorum

sudo chmod 777 -R /dev/* komutunu deneyiniz.

2 Beğeni

direk dosya yöneticisinide yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Pardus DDE kullanıyorsanız ilgili klasörde sağ tıklayıp açılan menüden Yönetici olarak yeni pencerede aç seçeneğini seçiniz.

XFCE kullanıyorsanız alttaki komutu kullanabilirsiniz.

sudo thunar

izinler değiştiriliyor işleme izin verilmedi iletisi alıyorum

sudo chmod 777 -R /dev/*
başarılı oldu dosya içindeki başka bir klasörün değişime izin vermemesi nedeniyle uç birimde değiştirilemedi iletisi aldım ama istediğim klasör izin verdi teşekkür ederim.
işlemi yaptım ama inkscape plotter bağlantısı yine olmadı yaptığım işlemi görmüyor sanırım aynı hata iletisi devam ediyor.

herşeye yeniden başlayayım diyorum inkscape yok iken.
pardusun plotteri tanıdığını gördüğünü nasıl anlayacağım win deki gibi usb takınca bir cihaz bağlandı iletisi gelmiyor ayrıca com un kaç olduğunu nereden anlarım.
teşekkürler.
kaan bey ve izleveöğren sizlere ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.