Türkiye javaya mahkummu*

Neden bütün devlet uygulamaları java ile çalışıyor bu javanın bir alternatifi yok mu?

2 Beğeni

Platform bağımsız terimi geçerli olsun diye Java tabanlı çalışıyor Devlet. Bu sebepten dolayı ya her platforma özgün uygulama yazacak yada Java kullanacak. E Java kullanmak daha kolay olduğu için Java uygulamaları hazırlanıyor. Doğru olan bu olmasa da şu an olan bu. Sizin neden şikayetçi olduğunuzu bilmiyorum ama java gayet başarılı ve stabil çalışan bir platform. Biz şirketimizde Java tabanlı ERP programı kullanıyoruz. Hiç bir sorun ve problem yaşamıyoruz. Java stabil olarak çalışabiliyor. Eğer ki tarayıcı desteği dolayısıyla şikayetiniz varsa o zaman da Login uygulamaları var e fatura e defter gibi sitelerde. Oradan önce login olup sonra akis yardımıyla giriş yapıyoruz. Böylece tarayıcıdan destek kalksa da biz işimizi halletmiş oluyoruz. Şunun unutmayalım. Tarayıcılardan Java desteği kalkmamıştır. Hemde hiç birisinden. Sadece Applet çalıştırma özelliği kaldırıldı. Bu yüzden java tarayıcılarda halen çalışır durumdadır.

Bence de doğru düşünüyorsunuz ama imkan ve para buna mecbur kılıyor. Sadece biraz sabır ve gelişmelere olumlu bakışla ilerleyen yıllarda çok güzel işler yapacağız. Buna eminim.

Javaya para odendigini nereden cikarttiniz. C# yerine yazilim anlaminda java olmasi dogru tercih. Java ile farkinda olmadiginiz camasir makinesi, araba, cep telefonu calisiyor. Java yazilim dilidir. Para verilen tek sey veritabanidir. Bence her yerde java olmalidir. Tum turkiyede ozellikle ozel sektor yazilimlari javaya gecmeliki platform bagimliligindan kurtulmasi gerekir.

1 Beğeni

Kurumsal sistemlerde Javanın çok fazla kullanılmasının nedenleri

  • Kararlı olması
  • Kısa sürede küçük veya büyük her yapıdaki projelerin sorunsuz üretilmesine olanak sağlaması.
  • Kurumsal yapılar için kullanıma sunulması.
  • Hali hazırda her konuda yardımcı binlerce kütüphaneye sahip olması.
  • İnsan kaynağı bakımından kısa sürede çok fazla insan kaynağının bulunması.
  • Platform bağımsızlığı ile her türlü platformda çalışması.
  • Bir kez yaz her yerde çalıştır prensibine göre üretilmesi.
  • Güvenli ve ölçeklenebilir bir yapı sunması.
  • Geliştirme ve hizmet sunma maliyetlerini azaltması.

gibi maddeleri sayabilirim.

1 Beğeni