Ubuntu'dan Pardusa Geçmek

Ben bir kaç gün önce windowsu tamamen bırakıp ubuntuya geçtim ama geçtiğimden beri tam 2 projemi kaybettim acemilikten 6 ayımı biranda yokettim ağır bir travma oluşturdu github kullanmamıştım ancak harici hddlerde saklıyordum komut satırından işler yürüdüğünden neyin ne zaman olduğunu farkedemedim silmişim. Ve bunun gibi bir çok sorunla uğraştım 1 haftalık zamanım ubuntuyu tanımayla geçti.

Daha fazla uzatmadan sormak istiyorum o windowstan ubuntuya geçişim sırasında yaşadığım travmalardan korkuyorum pardusa geçmeyi canı gönülden istiyorum ama içimden bir seste zar zor kurdun işte bir düzen bozma diyor geçsem aynı yabancılığı çeker miyim

2 Beğeni

İkiside Debian tabanlı. Benim de Wİndows’tan Pardus’a ilk geçişimde bir gariplik geldi fakat forumdan yardım alarak bayaalıştım. Dediğim gibi ikiside Debian tabanlı yani Ubuntu’daki neredeyse bütün komutlar burada da çalışır. Yapamadığınız konularınız olursa forumda cevaplayabilirler. KIsacası bence fazla yabancılkık çekmezsin.
Bu arada yanlışım varsa düzeltin.
ALlah razı olsun

1 Beğeni

Başlangıçta böyle sıkıntılar sık sık gerçekleşebiliyor acemilikten. bende bir iki defa sistemi çökertmiştim :smile: Bu yüzden başlangıç dönemlerinde sık sık yedek almakta fayda var :slight_smile:

1 Beğeni

Ben bir günde 6 defa Pardus kurdum. Korkma kardeşim. Kod arayüzü falan yok. Her şey grafik arayüzünde. Taşınabilir HDD üzerinde dosyalarını tut kullanacağın zaman tak cihaza. Diğer zamanlar Pardus’u kurcala boz yeniden kur. Kurcala karıştır program kur. Ne bileyim Oracle Java falan kur formatla. Alışmazsan zoruna gider. İlk java kurduğumda bu nedir yahu demiştim. Şimdi kendi yazdığım klavuzlar var forumda çoğuna hiç bakmadan yaparım. Ezberledim iyice. Birde problem çıktığında sakın pes etme. Bizler buradayız. Yapabildiğimiz yardımı yaparız. Hele ki Cüneyt Bey ve Kaan Bey en kısa zamanda çözmeye çalışırlar ve çözülür. Çözülmezse de artık başka çaresine bakarız. Şimdiden hayırlı olsun sistemin. Kolay gelsin.

2 Beğeni

Baya oldu ubuntudan pardusa geçiş yaptım ama açık söylemek gerekirse pardusta daha rahat ettim forum allaha şükür bütün ihtiyacımı gideriyor programlamaya başladım php ve go gibi projelerime göre de diğer dilleri kullanacağım inşallah umarım pardusa da katkı yapacak seviyeye gelebilirim

3 Beğeni

Konunun başında bazı dosyalarınızı harici diskten kaybettiğinizi yazmışsınız. Bunları nasıl kaybettiniz (rm komutuyla silerek mi, diski biçimlendirerek mi, diskin bölümleme tablosunu değiştirerek mi, vs.)? Bunları geri getirebildiniz mi? Çünkü testdisk ile dosya kurtarma yapılabiliyor ve sizin durumunuzda uygulanması mümkün olabilir (halen disklerde üzerine veri yazılmamış olması kaydıyla).

2 Beğeni

tesdisk kullandım fakat bulunan dosyalar sağlıklı değildi bu sorun ubuntuda yaşanmıştı allaha şükür pardusa geçtiğimde dosya kaybı yaşamadım şuana kadar pardusta bi sıkıntı yaşamadım kan çekiyor galiba :))

1 Beğeni

Şuan herhangi bir sıkıntınız var mı peki?