[UEFI Pardus] Hometech HT Book 14B

Sn. Cüneyt ULUSOY daha önce açmış bulunduğum konuda UEFI Kurulumu için USB Hazırlık ve Yükleme Süreci ile ilgili kısa bir bilgilendirmede bulunmuşsunuz öncelikle bunun için teşekkür ederim.

Fakat bu HT Homebook 14 öyle bir cihaz ki Pardus, Ubuntu vb. şeylerin kurulamayacağını düşünmeye başladım. Eğer mümkün ise ve vaktinizi almayacak isem cihaz için kullanılabilecek son UEFI sürüm linkini ve sonrasını, aşama aşama siz değerli ve bu konuda bilgili bir yönetici ya da yardımsever diğer arkadaşlar vasıtası ile halletmek istemekteyim.

Cihaz Özellikleri İçin Hometech Ürün Sayfası :
[https://www.hometech.com.tr/store/notebook/ht-book-14-siyah]

Saygı ve Sevgilerimle.

1 Beğeni

Nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz biraz detay verebilirseniz yardımcı olmaya çalışıyım

Öncelikli olarak Realtek RTL8723BS Sürücüsü önyüklü gelen sürücüler listesinde mevcut değil ve dolayısı ile ayrı olarak yüklenmesi lazım fakat USB’den .deb uzantılı sürücüleri de tanıtmak istediğimde dosyaları bulamıyor. Dolayısı ile hiç bir kurulum aşaması stabil şekilde ilerlemiyor. Bir sonra ki adımda yaşamış olduğum sorun ise GRUB Önyükleyici ile ilgili kurulum yapılamıyor. Bahsi geçen sürücü Ethernet ile alakalı olduğundan dolayı mıdır bilemiyorum fakat bu sürücü tanıtılmadığı sürece hiç bir şekilde işlevsel bir sistem olamıyor. Hatta kurulumu bütün bu eksikliklere rağmen tamamladığımda dahi bilgisayarı yeniden başlattığımda Windows Bulunamıyor gibi bir hata almaktayım. Harddiskten Windows 10 UEFI sürümünü tamamen kaldırmış olmama rağmen açılış ekranında sanırım GRUB yüklenmediği için Pardus ile ilgili hiç bir ibare göremiyorum.

Saygı ve Sevgilerimle.

Not : Yaşamış bulunduğum bu aksaklıklar ile ilgili olarak detaylı bilgiler bir başka başlık altında anlatılmıştır. Göz atmak isterseniz diye ekliyorum…
[[UEFI] Realtek RTL8723BS Driver ]

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.