Unity 3D ile Pardus için uygulama

Unity ile uygulama geliştiriyorum.Pardus için bir kaç proje fikrim var.Unity 3d programında parduş için uygulama veya oyun geliştirmek mümkün mü? Pardus için uygulama&oyun geliştirmek için benzer bir program var mıdır? Ya da uniy için SDK?

Unity3d ye benzer bir program olarak “blender” var pardus mağsaında da mevcut. biraz bildiğime göre blender tüm tools bir platform da barındıyor. Ben acemi olarak bir ara kulanmıştım. ama unity 3d pardus’a yüklemek isterseniz şu link yardımcı olur size:Installing Unity3d on Ubuntu 16.04 - YouTube

1 Beğeni

Herhangi bir Linux dagitimi uzerinde Unity kullanmak pek saglikli olmuyor, ustelik guncel surumu takip eden onceki surumler port ediliyor, onlarinda calismasi biraz problemli. Eger gorsel tasarim yaniniz kuvvetli ise Blender 3D bir alternatif olabilir, ancak Unity’de oldugu gibi esas tema oyun degildir, bu nedenle sizi uzebilir. Onun disinda son zamanlarin en populer uygulamalarindan olan Godot Engine var. Ne yazik ki Unity kadar profesyonel degil. Direk kodlama yapmak isterseniz Ogre, SFML veya Allegro gibi temel kutuphaneler mevcut, bunlarin disinda Python, LUA ve JS gibi script dilleri icin bulunan oyun motorlar mevcut, benim favorim Löve 2D’dir :slight_smile:

Cevaplarınız için teşekkürler.Fakat ben Pardus a unity kurmak istemiyorum.Pardus ve Windows a sahibim.Unity tasarımlarımı windows üzerinden export edip, Pardus ta test ediyorum.Sorun şu ki Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanmadım.Export ettiğim proje Pardusta görünüyor, açılıyor(dizin ve klasörler uygulama değil) Pencerenin en altında da çalıştırılabilir yazmasına rağmen tıkladığımda hiç bir işlem yapmıyor.Unityden export işlemini doğru yaptığıma eminim.Acaba Pardus üzerinden bir şeyler yapmam mı gerekiyor.

Hazırladığım projeyi kendi sisteminde deneyecek olan arkadas var ise link atabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum

Teşekkürler.

1 Beğeni

Sorun çözdüm.Yaptığım bütün uygulama ve oyunlar artık Pardus işletim sisteminde sorunsuz çalışıyor.

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.