Usb bağlayamama

Merhaba normalde her zaman bağlanan usb belleğim bugün bağlanamadı olay şöyle oldu usb belleğimi açtım ve içindeki 3.4 gb lık dosyayı silip 2.2 gb lik dosya kopyalayacaktım aygıtta boş yer yok hatası verdi biçimlendirmek istedim biçimlendiremedim en son Diskler uygulamasından Bölüm Türünü değiştirdim ama şimdide açamıyorum hata veriyor ne yapabilirim ;

Hocam canlı usb oluşturduğunuz zaman aygıt bölümününde tekrar düzenlenmesi gerek bunun için :
ilk adım disk biçimlendir diyoruz fakat yukarıdan dikkat usb’yi seçin hdd veya sddnizi seçmeyin.

2. Adım aygıt bölümlenme tarzını seçin: mbr veya gbt

1. adım disk biçimlendir deyin:
  2. adım aygotımızı tekrar yeni bölüm oluşturuyoruz
  3. adım
  4. adım ben bunu sadece linux kullanacağım ex4 yaptım siz isteğinize göre ayarlayın. disk7
2 Beğeni

Eğer Diskler uygulamasıyla anlatılan yöntem çalışmaz ise sorun büyük ihtimalle bölümleme tablosunun bozulmuş olmasıdır.

GParted uygulamasında üst panelden Device > Create Partition Table > GPT yaparak diski tekrar bölümleyin, ondan sonra da yeni bir alan oluşturup fat32 (veya dilediğiniz) türde biçimlendirin.

Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

4 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.