Usb boş gözüküyor

pardus kurulu akıllı tahtaya takdığım usb boş gözüküyor. başka tahtalarda %85 dolu gözüküyor.

1 Beğeni

Belleğinizdeki dosyalara erişim sağlayabiliyor musunuz?

1 Beğeni

Usb ye erişim sağlanamıyor fakat anahtar olarak kullanmadığım için tahtayı açıyor.

1 Beğeni

Diskler uygulamasana girdiğinizde usb belleğiniz görünüyor mu?

1 Beğeni

Evet usb gözüküyor fakat üzerine tıklayınca … dizinine ulaşılamıyor yazıyor. … yazan yeri hatirlamiyorum

1 Beğeni

Peki başka cihazlarda kullanabiliyor musunuz usb cihazınızı? Bazen sağ-tık yapıp belleği kaldır demeden direkt çekince dosya yapısı bozulabiliyor. Eğer böyle bir durum olduysa Pardus üzerinden Pardus Usb Biçimlendirici ile biçimlendirmenizi önereceğim.

1 Beğeni

Hangi dosya yöneticini kullanıyorsanız sudo thunar veya sudo nautilus komutu ile açılan pencereden usb içeriğine girmeyi deneyin.

Selamunaleyküm hocam
okuldayken hocalarımızın usb’leri anahtar yapıldığında genellikle onlarda da aynı sıkıntı oluyordu acayip bir şeilde dosyaları gizliyordu
hiç ara kısmından usb’de olan bir şeyi aramayı denediniz mi
eğer bundan oluyorsa dosyalarınızı bir klasöre kopyalayıp daha rahat ulaşabilirsiniz
bunun için aramadan sonra sağ tık yapıp konumda aç demeniz lazım

aynı sorunu bende yaşadım. media klasörünün içerisinde öğretmen usbsinin kalıntıları kalıyor. media klasöründeki öğretmen kullanıcılarını silip yeniden başlat yaptığımda problem çözülmüştü.

1 Beğeni

Aynı sorun bizde de meydana geliyor.

Anahtar olarak çalışıyor ve öğretmenin adıyla açılıyor ama bellek içine erişilmeye çalışıldığında “dizine ulaşılamıyor” hatası veriyor. Kimi zaman diğer usb portuna takıldığında, kimi zaman da pardusu tekrar başlattığımızda çözülüyor. Kalıcı bir çözüm bulamadım.

Merhaba Nazmi Bey (@nazmi) ve Metin Bey(@Metins), öncelikle ben bir ev kullanıcısıyım.
Eğer sorunuza bir hala bir çözüm bulamadıysanız Fatih Proje Yönetim Merkezi ile ya da oradaki çağrı merkezi telefon numaralarını arama yoluyla iletişime geçip sorununuzu iletiniz.

Eğer sorununuzun çözümünü bulduysanız iletinizi çözüldü olarak işaretlemeden önce -tabii ki paylaşma isteğinize bağlı olarak- çözüm yönteminizi burada paylaşırsanız aynı sorunu yaşayan ya da ileride yaşayabilecek olanlara da bir kılavuz bırakmış olursunuz.
Hayırlı günler dilerim.
İsmail Emre ARIKAN.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.