USB Disk Adını Değiştiremiyorum

USB Disk adını değiştiremiyorum. Aldığım hatayı aşağıya resim ve gif olarak atıyorum. Çözümü nedir acaba?

2222

11111

1 Beğeni

Diskler uygulaması ile denediniz mi?
Zira ben de benzer bir konuyu böyle çözmüştüm:

https://forum.pardus.org.tr/t/hdd-bolumlerini-yeniden-adlandirma-ve-tema-ekleme/22457/6

Kısmen oldu ama dosyaya girip çıktıkça adres çubuğu değişti durdu.

Bu bu kadar uğraştırıcı olmamalı.

Son kullanıcı gündemi varsa pardus yöneticilerimiz buna da bir el atmalı diye düşünüyorum.

Bence de iyi olur, ancak bu konunun doğrudan Pardus ile ilgisi yok aslında. Bu linux’ların hemen hepsinde olan bir durumdur. Windows’da olduğu gibi direkt değiştirilmiyor disk adları.

Daha önce disk adı değiştirmeye hiç ihtiyacım olmamıştı bunu öğrendiğim iyi oldu. Konuyu takip edeceğim.

Eğer ayrı bir işletim sistemi olduğumuzu iddia ediyorsak var aslında.

Bunu yapmanın muhtemelen bir kodu vardır. Bu kodu pardus geliştiricileri yazıp, pardusa ön tanımlı olarak eklediklerinde, diğer linux sistemlerinde olmayan şey pardusta olur.

1 Beğeni

Mümkün. Ancak çok zor. Böyle bir işlevin dosya yöneticisine eklenmesi gerek. Dosya yöneticisinin de ilgili programla terminal vb aracılığıyla konuşması gerek. Bunu yaparken ortaya birçok bug çıkacaktır. Linuxcular işin en temelinden bu öelliği eklemedikçe pardus ekibinin yalnız çabaları güme gidebilir.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.