USB ye kurulu sistemin belgeler klasörüne erişim

Pardus 23 sistem kurduğum USB belleğin “Belgeler” klasörüne , sistemi USB den başlatmadan yani USB yi örneğin masaüstü bilgisayarıma taktığımda ulaşmak istiyorum.
Masaüstü bilgisayarımın belgeler klasörü her zaman daha güncel olduğu için “rysync” ile USB deki belgelerimi bu şekilde kolayca güncellemek istiyorum.
Nasıl yapılabilir veya yapılabilir mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

1 Beğeni

Şifreleme yok ise normal şekilde /home/user/Documents dizini üzerinden erişilebilir. /media dizinini takip eden bir script ile belirli isimdeki USB takıldığında rsync başlatacak dakika başı çalışan bir cron yazılması gerekir diye düşünüyorum.
Forumdaki tecrübeli arkadaşlar belki daha elegant bir çözüm önerebilirler.

2 Beğeni

Teşekkür ederim.
USB ye Sistemi kurarken kullanıcı şifresi oluşturmuştum.
Sorun şu ki USB ye hiç bir şekilde başka bir bilgisayardan diğer veri yüklü USB ler gibi erişemiyorum. (bağlantı sağlanamıyor)
Zaten aksi olsa idi, USB deki sistem her şekilde ulaşılabilen (güvensiz) bir kurulum olacaktı.
USB deki sistemin de root kullanıcı şifresine sahip olduğum için belki mümkün olabilir diye düşünmüştüm

Rica ederim. chroot üzerinden erişim mümkün olabilir fakat o konuda tecrübem yok malesef.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.