Uyap Editörü istiyoruz


(şahin koçak) #1

Özellikle şu son dönemde ABD ye tepki için windows kullanmamak için pardus yükledim. Ancak milli yazılımımızda biz hukukçuların ve diğer bakanlıkların kullandığı UYAP EDİTÖR ve UYAP MEVZUAT porogramalrının MAC için bile yapıldığını ancak pardus için yapılmadığını gördüm. Uyap editör programını pardusta kullanma imkanınızn yok. Milli yazılımda milli yazılımlar yok bunların acilen giderilmesi gerektiği ve her şeyi ile milli olan yazılımın kullandırlması gerektiği ve windowsa mahkumiyetin kaldırılması gerektiği kanaatindeyim. Yoksa bizler windowsa mahkum olmaya devam edeceğiz.


(𝗄𝖺𝖺𝗇) #2

(Tekin Sal) #4

UYAP editörü Java ile yazılmış, fakat .exe olarak kurulum programı hazırlanmış. Windows’a kurdum, kurulum klasöründe .jar dosyaları ve java’yı çağıran 2 adet .bat dosyası var. jar dosyalarını olduğu gibi alıp Pardus’a kopyaladım, .bat dosyasındaki java komutunu uyarladım, bende çalıştı.
Bu şekilde kullanım resmi midir, güvenli midir bilgim yok. Sorun yoksa Pardus ekibi bu programı kolayca paketleyip depoya koyabilir kanaatindeyim.


(Cüneyt Ulusoy) #5

Uyap editör kurulumu yapılmakta ve çalışmaktadır.


(şahin koçak) #6

Cüneyt hocam şu an bende çalıştıyorum.
sizinde bildiğiniz gibi mausda sağ klik çalışmıyor. Yazdığınz bir şeyi yazdırmaya çalıştığınızda yazdırmıyor.

yani bu iş kolaysa neden her özelliği ile çalışan pardus için bir yap editör hazırlnamıyor. Bu proğramı tüm bakanlıklar kullanıyor. araştıyorum en büyük şikayetler bunlar

belki son kullanıcı olarak çok şey bekliyor olabiliriz.
Ama yerli ve milli olan bir işletim sisteminde yerli ve milli olan proğramlarında çalışması görüşündeyim.
Mac için bile uyap editör ve uyap mevzuat hazırlanmış abcak pardus için hazırlanmamaış bu da insanları windowsa mahkum ediyor


(system) #7

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.