UYAP Girişinde Java Hatası

Merhaba,

Sistemimde Pardus 23 Ayyıldız gnome mevcut. Uyap’a giriş yapmak istediğimde IcedTea kısmını bir türlü geçemedim, hata veriyor. Java’nın tüm versiyonlarını denedim yine de olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

2 Beğeni
# apt install openjdk-8-jre

gördüğünüz komutu

sudo apt install openjdk-8-jre

olarak yazınız. Önceden çalışmış. Tekrar çalışıyor mu deneyiniz.

Selamün Aleyküm
Kendim ek bir yapılandırma yapmadan çalıştırabildim.
default-jre paketini kurup sudo update-java-alternatives -l komutuyla kurulu ve kullanılabilir Java sürümlerini görebilirsiniz.
Çıktıdaki Java sürümünü aşağıdaki komut ile öntanımlı yapabilirsiniz.
sudo update-java-alternatives -s JAVA_SURUMU
Selametle…

2 Beğeni

Merhabalar sudo apt-get install openjdk-8-jre icedtea-netx -y kurabilirmisiniz

1 Beğeni

Sırayla belirttiklerinizi yaptım lakin yine de jnlp uzantılı uygulamayı açmadı.

1 Beğeni

Java yükleyici uygulamasında oracle 8 javayi kurup varsayılan yapın.

1 Beğeni

Merhaba,

Uyap Editör 5.4.7.1 versiyonuna güncellendi.
Sisteminizi güncelleyerek tekrar deneyebilir misiniz?

1 Beğeni

Editör de değil ama UYAP portala e imza ile YENİ UYAP UYGULAMASI ile giriş yapılamıyor .
Edevlet ile girişte Oracle Java8 sorunsuz.
Selamlar

Ali bey bende de aynı sorun var. Uyap ta vs sorun yok. Bende mecburi olarak tekrar Pardus 21.5 kurmak zorunda kaldım.

Sanırım çözüm için Kemal Oktay Aktoğan Beyi bekliyor bu sorun🙂
Selamlar

1 Beğeni

Pardus 23 Yazılım Merkezi Uygulamaları - kaan tarafından #7 linkinde bulunan çözümü deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Daha önce (Pardus21 ve UYAP uygulaması da güncellenmeden) bu çözüm uzun süre kullanılırdı , ancak şimdi çalışmıyor maalesef.

1 Beğeni

İsterseniz anydesk üzerinden uzak bağlantı alarak inceleyebilirim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim.
Uhapsigner için de java11 kurulu olmalı.
Umarım herkes için ortak bir çözüm bulunur.
Umarım milli “kurumların” önceliği Pardus’a vereceği zamanlar yakındır

2 Beğeni

Üstad devlet kurumlarının hiçbirisinin pardusa geçeceğini sanmıyorum. Bir güncellemede e imza kullanılamıyor. Hangi devlet memuru bu sorunu çözecek. Biz linux tabanlı yazılıma yerli milli diye diye kendimizi kandırıyoruz. Onuda beceremiyoruz. Yıllardır pardus kullandım. Hiçbir sonuç yok. Şimdi ubuntu kurdum. Çok rahatım. En azından işimi yapabiliyorum.

Milli Savunma Bakanlığı; Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı; İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi; Aydın, Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi; Bursa Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi; Bursa Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi; Şanlıurfa Eyyübiye Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; Aydın, Didim Devlet Hastanesi; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi; İzmit Belediyesi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (5 merkez ve 40 il Müdürlüğü) yer alıyor. Pendik, Beykoz, Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar Belediyeleri, Pendik Belediyesi, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, AFAD, Diyanet, okullarda bulunan akıllı tahtalar (182.717 adet ve her geçen gün sayısı artmaktadır.) ve bilişim sınıflarında ve daha yazamayacağım bir çok bakanlıklar, valilikleri, belediyeler, hastaneler, üniversiteler… Ufak bir araştırma ile daha birçok sonuçlara ulaşabilirsiniz.
.
Yaşanılan sorunları çözmek için forumdan, mailden, çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz. Bir önceki mesajda da görebileceğiniz gibi uzak bağlantı alınarak da yardımcı olunmaya çalışılmaktadır.
.
Linux’un herhangi bir sahibi yoktur evrenseldir. Dünyada en çok tercih edilen debian tabanı seçilerek, geliştirilen özgün uygulamalarla millileştirilmiştir.
.
Not: Ubuntu’nun ayarlarından verilerinizin paylaşımlarını engellemeyi unutmayınız.

6 Beğeni

Sorunlar var , doğru.
Ama mücadeleye değer :slightly_smiling_face:
Saygılar

3 Beğeni

E imza falan denmiş ya e imza çalışıyo mu ki Linuxta şimdi bana da lazım oldu yapamadım bir türlü e tuğra dan aldım, uygulaması wine ile çalışmadı düzgün. Neyse windows la deniycez mecbur.

E-tuğra Linux desteği yok

Normalde yazılımı Java ile yazılmış lakin SafeSign firmasının SAM kartlarını kullanıyorlar. Onlarında Linux desteği var olarak görünüyor ama farklı bir sorun var. Teknik ekip ile iletişime geçilip bir çözüm geliştirilebilir.

https://transfer.sh/get/cyAmfwyaKn/EtugramAktivasyon.jar

1 Beğeni