Uygulama Acılışlarını Hızlandırma

Merhaba Arkadaşlar;
Uygulama acılışını hızlandıran bir uygulamayı tanıtmak istiyorum, Pardus depolarında mevcutur
Kurulum: sudo apt install preload
Kırmızı: preload yüklü
Mavi : preload yüklü değil
resim

10 Beğeni

Evet benim bilgisayarım da Windows saniyeler içinde açılırken Pardus un açılışı uzun sürüyor. Bu program hızlandırır mi açılış süresini

Volkan hocam bende şaun kullanmaya başladım ve başarılı olduğunu gördüm ve üstelik disk de pek sağlıklı değil yani bir tane kötü sektörüm var ayrıca pre-failed miktarıda oldukca fazla bunla bile başarılı

Hocam Window’un hız acılmasını sebebi hibrid teknolojisini kullanmasıdır yani windows kapat diyeince kapanmıyor gecici diskinze yazıyor buda güvenliği oldukca düşürüyor pardus de ise hem hibrid hemde normal kapanma hızlı isterseniz windowsu kapatmak yerine restart atın yavaşlamayı hissedersiniz.

4 Beğeni

Hocam ben de yükledim şimdi.Pardus Mağaza’ya gelse tek seferlik hızlandırıcı program diye,bence daha çok bilinir.

2 Beğeni

Hardiski biçimlendiriken hangi formatı seçeceğiz; ext4, jfs hangisi hızlıdır?

varsayımasal olarak ext4 sectim

1 Beğeni

bende kurdum biraz fark ediyor, teşekkürler.

1 Beğeni

Yunus Emre bey’den talep ederseniz veya pardus mağzada secenakler olustur ile de bildirebilirsiniz.

1 Beğeni

Mağaza içerik yöneticisi @fatihaltun bey, ona durumu iletebilirsiniz.

2 Beğeni

eslem1@pardus:~$ sudo apt install preload
[sudo] password for eslem1:
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
E: preload paketi bulunamadı
hocam yükleyemiyorum…

Sisteminizi bir güncelemeyi deneyiniz:
sudo apt update ; sudo apt upgrade
daha sonra sudo apt install preload bu komutu deneyiniz.

Kullanımı nasıl acaba? Kurmak yetiyor mu?

Kurmanız yeterlidir program arka planda çalışacaktır.

2 Beğeni

Sağolun kurdum bakalım

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.