Uyku modunda uyanamamak

Merhaba bende yeni katıldım Pardus kullanmaya. Ancak bir kac sorunla karşılaştım.Hp P1005 yazıcıyı görmesine rağmen yazıcı çalışmıyor . Bu konuyla alakalı bu forumda bir konu açılmış ve bağlantı paylaşılmış. Mağazadan hplipe indirdim fakat dosyanın içi boş. Linux hp sürücü mu gerekli tam anlayamadım.
2. Pardus u kullanmaya başladığımdan beri ( yaklaşık 20 gun ) uyku modunda iken ,uyandirdigimda klavye aktif olmuyor. Dolayısıyla şifreyi giremeyio sürekli el ile güç tuşuyla baştan başlatmak zorunda kalıyorum.

Paylaştığımız 7 komutu sırasıyla uygulayınız.

sudo apt update && sudo apt install make gcc dc printer-driver-all cups*
wget https://github.com/koenkooi/foo2zjs/archive/refs/heads/master.zip
unzip master.zip
cd foo2zjs-master/
make
sudo make install
sudo make cups

Yazıcı Ayarları uygulamasını açarak, otomatik yüklenmiş yazıcıları silip, Manuel yükleme gerçekleştiriniz. Sürücü seçiminde Foomatic tercih ediniz.

1 Beğeni

Yüklü Pardus sürüm ve arayüz bilgisini iletebilir misiniz?

(Pardus 21.3 /XFCE gibi)

sordugunuz sorunun cevabını resim olarak attım. Sanırım yardımcı olamadım. EXT4 olarak yazan değilmi

Uyku sıkıntısı bende de var. Yanlışlıkla biri uyku moduna alırsa kapatıp yeniden açmak zorunda kalıyorum. Nvidia ekran kartı mı var? Onunla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.