Uzun vadede hangi pardus kulanılmalı

arkadaşlar 21.5 2025 kadar 23.1 de 2027 deye kadar benim biraz kafam karşıtıhangi sürüm uzun vadede daha verimli ve güvenli olur bana bir fikir verimisiniz birde wine hiç bir şekilde exe dosyaların açmıyor ve sürücü destemiğimiz kısıtlı neden bilen varsa beni de aydınlatsın Birde Ubuntu da pro versiyonlar güvenlik güncellemesinin süresi uzun vaddeye yayılıyor ama pardus da böyle bir şansımız yok neden bilen varsa cevaplarsa sevinirimi

Pardus 23 sürümleri daha uzun vadeli yani 2027 yılına kadar resmi desteği devam ediyor. Bir çok yeni özellik var önceki sürümlere göre. Daha da gelecektir.

1 Beğeni

23.1 EN SON SÜRÜMÜ KULLAN
Eski sürümü kullanan kurum ya da şirketler gibi yerler sürüm geçiş kargaşası yaşamasın diye son sürümün yanında bir önceki sürüme de destek verilir siz ferdi olarak 23.1 kullanabilirsiniz

2 Beğeni

sorun şurda 2027 ye kadar güvenlik deste 21 iste hem daha sitabili ama onun da destek süresi kıstılı 2025 kadar vallahi kafam karşıtı

23.1 kıstılı süre bu sene yi sayamazsak bir sene gibi bir destek üsresi var 2027 kadar değil de 2030 kadar olsaydı daha iyi olabilirde hata ubuntu olduğu gibi pro versiyo ve uzun kulanım sürümleri olsaydı lts gibi o zaman iş daha farklı boyutlarda da olabilirdi kamuda bile yaygınlaşamadık Artık sürücü deste yok bakın exe uzatlı sürcü deste çık win dışın da sorunsuz exe dosyaların açan bir pırogram olsa sorun çokdan çözülmüşdü

1 Beğeni

Merhabalar,

Çağrı Bey, benim size tavsiyem Pardus 23.1’i kullanmanızdır. Yeni sürüm ilk çıktığında biraz hata düzeltmeleri gerekiyor. Zaten bu hatalar ilk güncelleme ile çözülmüş oluyor genellikle. Şuanda Pardus 23.1 gayet sorunsuz şekilde çalışıyor. Pardus 23’ü önerme sebebim ise biliyorsunuz her yeni ürün bir önceki ürünün üzerine yeni şeyler katılarak geliştiriliyor. Pardus 23, Pardus 21’den daha gelişmiş durumda. Ancak Pardus 23.1’e geçiş yapmayı düşünüyorsanız diğer bir önerim ise yükseltme yapmak yerine Pardus 23.1’in iso dosyasını bir USB Belleğe yazdırıp temiz kurulum yapmanızdır. Bu terminalden yükseltmeye göre daha sağlıklı sonuç veriyor. Gördüğüm kadarıyla yükseltme yaparken bazen hatalar oluşabiliyor.

Tabi ki yine de kendinize göre hangi sürümün uygun olduğunu düşünüyorsanız onu kullanmalısınız. Umarım yazdıklarım fikir edinmenize az çok yardımı olmuştur.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.