Varsayılan Başlat Alt Çubuğunun Kaybolması

Merhaba,

Bir kamu kurumunda çalışıyorum. Yeni yeni alışmaya başladım Pardus’ta bulunan başlat menüsünü. (Windowslarda bulunan başlat menüsü) olduğu gibi sildim/kaldırdım. Tekrar eski haline nasıl getirebilirim?

Ayarlar - Panel seçeneğinden istediğiniz şekilde yeni bir panel ekleyerek yapılandırabilirsiniz. Veya sudo rm -rf /home/kullanıcıadı/.config/xfce4/* komutu ile yapılandırmayı silip sistemi yeniden başlatıp öntanımlı görünüme dönderebilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba.

Ekranda alt kısımda bulunan görev çubuğuna sağ tıklayıp 'Yeni Öğeler Ekle’ye tıklayın. Ardından listeden ‘Whisker Menü’ tıklayarak eklayabilirsiniz. Ardından menüyü sola taşımak için de görev çubuğuna sağ tıklayarak Panel > Panel Tercihleri > Öğeler’de en sonda olan 'Whisker Menü’yü en yukarı alabilirsiniz.

2 Beğeni

Cevap için teşekkürler. Söylediğiniz gibi “Whisker Menü” yü ekleyip en başa getirdim lakin açık programları simge durumuna getirdiğimde aşağıdaki çubukta maalesef görünmüyor. Bu konuda fikriniz var mı?

Ayarlar>panel yolunda bulunan ön tanımlı panelleri sildim sanırım. Tekrar alt tarafa panel eklediğimde tamamen boş çubuk geliyor. Söylediğiniz kodu denemeye çalışıyorum. Sonucu buraya yazarım.

Panel Öğelerinden Pencere Düğmelerini ekleyin.

Son olarak acaba saat ve ses kısma v.s gibi kısımları bu çubukta en sağ tarafa nasıl sabitleyebilirim?

@kaan Bey Tecrübe kazanana kadar bir çok kez başınızı ağrıtacağım sanırım. Sabrınız için teşekkürler.

Pencere düğmelerinden sonra Ayırıcı ekleyin ve Genişlet onay kutucuğunu işaretleyin. Saat, ses düğmelerini bu ayırıcının sağına taşıyın.

1 Beğeni

@kaan @hasan0

Yardımınız için teşekkürler.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.