Veyon Sorunları

Merhaba. Veyon yazılımıyla ilgili iki sorum var.

Lab’daki tüm bilgisayarları Pardus 23’e yükselttikten sonra Veyon eski sürüm olduğu için hepsi kaldırıldı ve ben de yeni sürümleri kurdum.

1- Veyon’u son sürüme güncellediken sonra yaptığım ekran paylaşımında ara sıra tüm bilgisayarlarda bağlantı gidip geri geliyor ve bazı ekranlar ara sıra titriyor. Bunun sebebi ne olabilir?

2- Diğer sorun ise her yeniden başlatmada en az 2 bilgisayara veyon ile bağlanamıyorum. Ana bilgisayarda turuncu renkte gözüküyor. O bilgisayarlarda Veyon Configuratoru çalıştırıp Hizmet>Hizmeti Durdur ve hemen ardından Hizmeti Başlat dediğimde bağlantı sağlanıyor. (Her bilgisayarı Ağ ayarlarından 192.168.1.50… den başlayıp özel IP vermiştim) Bu neden kaynaklanır?

1 Beğeni

Sorununuzu İletişim – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM internet sayfasından Pardus Destek Merkezi/Masası ile de paylaştınız mı?

Pardus Destek Merkezi’nden gelecek çözüm için beklerken Veyon Administrator Manual — Veyon 4.8.2 documentation internet sayfasındaki Yönetici Kılavuzu’nu Google Translate ile çevirip sorununuzu kendiniz çözmeye çalışabilirsiniz.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.