Vmware ile kurulum

Usb ile yüklemeye çalıştım olmadı usb yi görüyor fakat önyükeleme filan yapmıyor direk windows açılıyor vmware lada denedim sanal makinada masaüstü açılıyor fakat pardus u yükle yi aç diyorum yüklüyor ama açılmıyor

Forumda şöyle ve sanal kurulum için de virtualbox konuları belki yardımcı olacaktır.

Biosu da denedim virtualbox ı şimdi deniyorum oda burda kalıyor [details=Summary]This text will be hidden[/details]

Biosu da denedim virtualbox ı şimdi deniyorum oda burda kalıyor [details=Summary]This text will be hidden[/details]

İkisinide denedim ikiside olmuyor virtualda da kurulumda hangi sürümün yüklecengini seçerken donuyor

Sanal makina olduğu için belki verdiğiniz alan (ram) yetersizdir , birde arkaplanda çalışan uygulamalarda işlemciyi yoruyordur.Bu yüzden donuyor olabilir , Live seçeneğini deneyinbirde
Live Seçeneği Anlatımı;
Pardusu flash belleğe boot edip bilgisayarı kapatın ve tekrar açın bilgisayar açılırken F12 tuşuna basınız BOOT MENU gelecek 4 ya da 5 seçenekli mavi ekranlı bir bölüm açılacaktır buradan yön tuşları ile flash belleğin olduğu seçeneğe gelerek ENTER tuşuna basınız , birde öyle deneyin
Dİpnot:Ben sadece bildiğim ve belki yardımcı olabilecek bir çözüm söyleyeyim dedim öyle bilgisayar kullanıcılarının şahı değilim :slight_smile:

Selam ve dua ile