Webdav bağlantı yapamıyorum

001 hakkında

Ayarlardan “Paylaşım” sekmesinden “Dosya Paylaşımı” nı aktif yaptım.

“Sunucuya Bağlan” sekmesine

“Dosya Paylaşımı, Genel dizininizi ağınızdaki diğer kişilerle şunu kullanarak paylaşmanızı sağlar dav://pardus.local”

yönergesine uyrak “Sunucuya Bağlan” sekmesine “dav.//pardus.local” yazdım.

Aşağıdaki uyarıyı aldım:

008

paylaşım yaptığım makinede “Diğer Konumlar” sekmesinde

“doruk’s public files on pardus” a tıkladığımda

“doruk’s public files on pardus” klasörü oluşuyor. Aynı makineden bu klasöre girebiliyorum.

Başka makinelerden bağlanmaya çalıştığımda

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360012308540-WebDAV-protokol%C3%BC-ile-bir-USB-s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCs%C3%BCne-ba%C4%9Flanma

Sitede şifre istemi ile örnekleme yapıldığından paylaşımı şifre açık olarak yeniden düzenledim.

Sitesinin 3.adımından başlayarak…

dav://pardus.local
dav://pardus.local/webdav
dav://192.168.2.137
dav://192.168.2.137/webdav

denemelerimde “… kullanıcısı pardus.local 443 sunucusuna bağlanamıyor” uyarısını aldım.

Başka makinelerde “Yerel Ağ” da tarattığımda “PARDUS” makinesini görebiliyorum. Bağlanmaya çalıştığımda “Boş Klasör” olarak gözüküyor. (

“smb://192.168.2.137” şeklinde bağlanmaya çalıştım. Üzerinde işlem yaptırmayan “Boş Klasör” olaeak bağlandı.

Dosyalar uygulamasında Ctrl+L ile

“dav+sd://doruk%2527s%2520public%2520files%2520on%2520pardus._webdav._tcp.local/”

adresini alıp başka makinede denedim. sonuç alamadım.

Neyi eksik yaptığımı anlamama yardımcı olmanızı rica ederim.

Merhaba, Benzer Sorunu Nexcloud sunucumda yaşadım

davs://pardus.local/webdav Şeklinde SSL Ekleyerek yaptığımda düzeldi, Sizde nasıl sonuç verir bilemem ama. davs:// olarak denemenizde fayda var.

birde smb:// olarak denedim diye yazmışsınız. Samba yüklü ve konfigüre etmiş olmanız gereklidir.

saygılar…

1 Beğeni

Android Cx-Dosya Yöneticisi

Ios Es Dosya Yöneticisi

Sayın Önder,

“davs://pardus.local”
“davs://pardus.local/webdav”
“davs://192.168.2.137”
“davs://192.168.2.137/webdav”

kombinasyonları sonuçsuz kaldı.

Sistemimde Samba yüklü ve modemime takılı Nas aygıtım sistemime bağlı.

(Modemime takılı nas aygıtımı sistemime bağlamam konusunda yardımcı olan Pardus Yetkilisine tekrar teşekkür. ederim.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.