webdav kurulumu

cep telefonum ile pardus arasında dosya alışverişi sağlamak istiyorum bunu webdav ile yapmak istiyorum.

Webdav kurulumu hakkında bilgisi olan varmı?

Telefonunuzdan ve Bilgisayarınızdan şu siteye girin:
https://www.sharedrop.io

İki cihaz da aynı ağa bağlı ise yerel ağdan internet harcamadan dosya paylaşabilirsiniz.

İnternetiniz hiç yok ama dosya paylaşmak istiyorsanız Dukto uygulamasını deneyebilirsiniz.

2 Beğeni

Dukto ile denedim olmadı maalesef.
Aracı siteler ile yapmak istemiyorum, Birde samba ile deneyeyim olmazsa.

Samba kurulumu hakkında bilgi verebilecek birisi varmı ?

Bu site lokal bağlantı kuruyor, duktodan farkı sadece tarayıcıda çalışması. Siteye gidip gelen bir veri yok veri kendi ağınızda akıyor.

Cep telefonunu kablo ile bağlayıp sonra cep telefonunda çıkacak bağlantı seçeneklerinden dosya paylaştır seçmeyi denedin mi?

Bir de illaki program kullanacaksan KDE Connect programı var. Hem pardusa hem de cep telefonuna kurup eşleştriyorsun. Gayet de sağlıklı çalışıyor.

Telefonum iphone, kde connect uygulaması yok.

Nasıl bir dosya paylaşma istiyorum mevzusunu önce bir açayım, baştan ayrıntılı yazmadığım için kusura bakmayın.
İphone telefonda ve pardusta parola hesap şifre yönetim programı kurmak istemiştim, hangisinde işlem yaptıysam örnek telefonda işlem yaptıysam bilgisayara güncel dosyayı senkronize etsin göndersin ve her iki cihazımda da hesaplarım güncel olsun istiyordum ama bunu henüz yapamadım fakat farklı bir yol buldum.

Pardus’a şifre yönetim programı kurdum KeePassXC.
Iphone telefonuma KeePass Touch adlı uygulamayı kurdum.

Telefondaki KeePass Touch uygulamasında Senkronizasyon kısmından Local Sync a basınca alt kısımda bir ip adresi beliriyor, o ip adresine bilgisayar tarayıcısından girince dosya yükleme indirme ve silme formu karşıma çıkıyor.

Bilgisayarımdan dosyayı seçip gönder dediğimde telefonuma o dosya geliyor ve o dosya ile işlem yapabiliyorum böylece her iki cihazımdaki dosya da birebir güncel oluyor.

Aynı şekilde telefonumdaki dosyayı da bilgisayarıma indirebiliyorum fakat ister pcden telefona ister telefondan pc ye gönderirken bu işlemi manuel yapmak zorunda kalıyorum, otomatik olarak senkronize eden bir yol arıyorum, yani hangi cihazdaki bilgiler güncelse diyelim telefona KeePass Touch tan yeni bir girdi ekledim senkronize et butonuna basınca direkt o bilgiler bilgisayara da gitsin istiyorum karşıma form vs bir şey çıkmasın istiyorum.

1 Beğeni

Doğan bey, benim telefon LG Q stylus plus. Kalemli olan seri. Kullandığım programı zaten yazmıştım. Şöyle iyi oldu ben de sizden yeni birşey öğrendim.

Teşekkür ederim

1 Beğeni

Linux ile, yandex disk’e bağlanmak istedim,
WebDav hakkında böyle bir bilgi buldum ;

• Yandex.Disk’i webdav ile
  • Linux’a bağlamak için standart dosya yöneticileri kullanabilirsiniz:
  • Nautilus (Gnome ve Unity), Dolphin (KDE), Thunar (Xfce)
1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.