Wifi Menümü Göremiyorum

Merhabalar.
İnternet menümü göremiyorum. Ne ayarlardan görebiliyorum ne de panelden.
Kablosuz veya kablolu ağları göremiyorum. Eskiden böyle bir sorunla karşılaştığımda bilgisayara reset atarım düzelirdi ama son zamanlarda resette fayda sağlamadı.
İnternete bağlıyım onda bir sıkıntı yok ama ağlar üzerinde geçiş sağlayamıyorum.
Bilmem derdimi anlatabildim mi?
Sanırım ağ seçeneklerimi göreceğim proses çalışmıyor. Bu prosesi bilen veya doğru çözümü bilen yardımcı olabilir mi?

sudo systemctl list-unit-files | grep -i networkmanager komutu ile network manager servislerinin çalışıp çalışmadığını öğren.
bende böyle çıktı.

/home/pardus# systemctl list-unit-files | grep -i networkmanager
NetworkManager-dispatcher.service enabled enabled
NetworkManager-wait-online.service enabled enabled
NetworkManager.service enabled enabled

örneğin NetworkManager.service disabled yazıyorsa sudo systemctl enable NetworkManager.service komutunu çalıştırıp bilgisayarını yeniden başlat.

Networkmanager yüklü değilse veya herhangi bir sebeple silinmiş ise synaptic uygulamasında arama kutucuğuna network-manager-gnome yazıp ve işaretleyip yükleyebilirsin.

1 Beğeni

Cevabın için teşekkür derim. Sorunum çözüldü.
Network servislerim çalışıyormuş. Synaptic Paket Yöneticisi ile yeni network paketini kurunca ağ ayarlarına erişebildim. Aydınlattın. Bundan sonra buna benzer bir sorun ile karşılarsam daha hızlı çözebileceğim.

Ek olarak; sizce neden böyle bir durum olmuş olabilir?

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.