Wifinin Bozulması

Merhabalar, bilgisayarda Wifi çalışıyordu, ardından şurdaki komutları uyguladım:

Bu komutları uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden açtığımda wifi gitmişti.

Nasıl tekrardan wifi bağlantısına ulaşabilirim?

Wifi sürücüsü: Broadcom BCM4313

Saygıyla

Merhaba,
nmtui komutunu uygulayıp kontrol eder misiniz?

1 Beğeni

Evet, kontrol ettim. Kayıtlı wifileri düzenleyebiliyorum ama bağlantıları etkinleştir bölümünde yalnızca kablolu bağlantı görünüyor.

Normalde çalışıyordu fakat belki eksek paket vardır diye bu komutları uygulayayım dedim.

Tekrardan sürücüsünü mü kurmalıyız @cuneyt.ulusoy Bey?

Gelişmiş seçenekler ile açmak istediğinizde farklı kernel sürümleri mevcut ise bir önceki ile deneyebilir misiniz?

1 Beğeni

sudo modprobe yazıp tab tuşuna iki defa basın.
Belki sizinki diğerini aktif ettiğinizde devredışı olmuştur.
Eğer çıktıda sizin driver gözüküyorsa sudo modprobe `den sonra driverınızın ismini yazıp
entera basın. O zaman olabilir.

1 Beğeni

Hocom farklı çekirdek sürümleri yoktu.

@kurth4cker Hocam b43 sürücüsünü etkinleştirdim fakat olmadı. Bu sefer b43legacy denedim yine olmadı.
(Her birini denedikten sonra yeniden başlatıp çalışıyor mu diye baktım.)

Kısacası şuanlık iki çözüm de işe yaramadı.

Daha önce etkinleştirmiş olduğunuz sürücüyü devredışı bırakmayı deneseniz:
sudo modprobe --remove wl

1 Beğeni

Maalesef olmadı.
Bu arada sudo apt install -f yaptığımda broadcom-sta-dmks paketi hata veriyordu onu kaldırdım.

1 Beğeni

Maalesef aklıma başka bir şey gelmiyor. Benim wifi de biraz sıkıntılı.

1 Beğeni

Sanırım format gerekiyor. Bu arada tekrardan söylüyorum norlamde wifi çalışıyordu. Yukarda belirttiğim komutları benim bilgisayarımın wifi kartı için söylen-me-miş. Ben yine de komutlar da model görmediğim için bir yazayım ne olacak dedim. Sonra wifim gitti. Güncelleme ile alakalı değil de sanırım paketler çakıştı. Çünkü ben 19.3 güncellemesini daha önceden yapmıştım ve wifi bozulmamıştı. Çözümleriniz varsa hâlâ yazabilirsiniz.

1 Beğeni

Wifi sürücünüzün paketini tekrar kursanız eğer paketler çakışıyorsa bu sefer o komutlarla kurduğunuz paketin yerine geçebilir belki yani o paketin sizin pakete yaptığını siz de ona yapın. Bir fikir sadece bir deneyin bence :slight_smile:.
Not: Eğer paketinizi kaldıracaksanız beraber ne kaldırıldığına bakmadan kaldırmayın.
Ben python3`ü kaldırayım derken xfce4`ü de kaldırdım yanlışlıkla :sweat_smile: :sweat_smile: dikkat edin siz de paket kaldırırken.

2 Beğeni

Pardon onu kaldırmışsınız şimdi gördüm.

Sistemi güncelleyip tekrar kontrol eder misiniz?

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.