Win deki hizmetler calısan uygulamalar benzeri bir Program yok mu

arkadaslar belki vardır ama ben bulamadım
windeki hizmetler benzeri bir uygulama var mi
mesela devrede olan calısan uygulamaları server ları gormem lazım

saygılar

• winetricks kurarak çalıştırın.
  • Select the default wineprefix seçin ve tamam butonuna basın.
  • Run taskmgr seçin ve tamam butonuna basın.
  • Açılan görev yöneticisinden erişebilirsiniz.
1 Beğeni

guzel uygulamaymıs ama ben Pardusda calısan uygulamaları ve ozellıkle veritabanı server hizmetlerı devredemı onu kontrol etmek ıstıyorum Pardus menude gorev yöneticisi buldum uygulamaları gosterıyor
ama hizmetlerı kontrol edebilecegim bir sey bulamadım
saygılar

Ben yanlış anlamışım. Wine ile çalışan hizmetler olarak anlamışım.

• Yüklü olan aktif servislerin listesini sudo systemctl list-units --type service komutu ile listeledikten sonra ihtiyaç duymadığınız ve sistem için önemli olmayan servisleri sudo systemctl stop servis-adi komutu ile durdurup sudo systemctl disable servis-adi komutu ile açılışta otomatik başlatılmasını engelleyebilirsiniz.
  • Servisleri yeniden başlatmak için sudo systemctl start servis-adi komutunu kullanabilir, açılışta otomatik başlaması için sudo systemctl enable servis-adi komutunu çalıştırabilirsiniz.
1 Beğeni

LAMP gibi uygulamaları tek tek çalıştırmaksa amacınız, direkt hosting paneli kurarak daha kolay bir yönetim sağlayabilirsiniz

sizce parmak iz sensörü için ne yapılmalı pardus 21.4 dede 23.1 dede denedim ama parmak iz sensörün devreye almadım sizce ne yapmalı açılışta parmak iz ile giriş Yapmak istiyorum ama olmuyor

ubuntu 18.4 deste veriyor cihazın üreticisi hata 20.4 için de vermiş

Parmak izi sensörünü üreten firma Linux için sürücü desteği sağlayacak hepsi bu. Üretici firmanın sunmadığı bir şeyi biz anca tersine mühendislik vs yapıp da bir şeyler ortaya çıkarabiliriz, ki o da büyük bir zaman kaybı ve uğraşmaya değmez.

Yani ya sürücüsü olan bir donanım kullanın, veya o donanımı kullanmayın. Bu diğer bütün sistemlerde de var. Örneğin sadece mac destekleyen bir yazılım/donanımı diğer sistemler açmıyor, sırf bunun için o sistemin kendi pazarı oluyor. Biz de Linux’un pazarına uygun cihazlar alarak bunu çözebiliriz.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.