Windows 10 da pardusu kaldırma

Merhabalar, arkadaşımın bilgisayarına pardus kurmuştum silip geri vermek istiyorum. Arkadaşın windowsdaki yerel disk d bozulmuş gibi açamıyorum biçimlendir diyor. Belgelerine zarar vermeden bilgisayarı nasıl eski haline getirebilirim acaba.

ayni sorunu pardus kurumsal surumunde yasamistim,ama ben onceden butun verilerimi baska diske yedeklemistim,ne yazik ki d surucusunu bicimlendirmeden diske girememistim, tabiki butun veriler silinmisti,ama sunu bir deneyebilirsin, windowsun temiz surumunu kur bakalim,d diskine sakin dokunmadan yap ama

GRUB sorunsuz calisiyormu anladigim kadariyla dual boot yapmissiniz

Evet grup sorunsuz çalışıyor. Şimdi pardusu silip bilgisayarı aldığım gibi vermek istiyorum. D biçimlendir olarak açılıyor.

Selamün Aleyküm
Pardus’ta uçbirimi açıp blkid komutunun çıktısını paylaşır mısınız?

Çıktıyı buraya yapıştırdıktan sonra seçip CTRL + SHIFT + C tuşlarına tıklayın.

Örnek:

/dev/sda1: LABEL="Sistem" UUID="b3d09c6f-7704-4169-8fec-06e7de15b9b6" TYPE="ext4" PARTUUID="72acd715-01"
/dev/sda2: LABEL="EvDizini" UUID="b6b18d85-7e03-4b38-9068-bbc32dfb990c" TYPE="ext4" PARTUUID="72acd715-02"
/dev/sdb1: LABEL="HDD2WIN10" UUID="C250CD7950CD74A7" TYPE="ntfs" PARTUUID="da235cf4-01"
/dev/sdb2: LABEL="HDD2YEDEK" UUID="1383E96C01F89EEB" TYPE="ntfs" PTTYPE="dos" PARTUUID="da235cf4-02"

bilal hocam eğer dual boot (hem pardus hemde windows 10) yüklüyse ve siz sadece pardus’u kaldırmak istiyorsanız size şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim:How to safely delete Ubuntu or any Linux from a Dual-Boot with Windows 7/8/10 - YouTube
Uyarı: Eğer yanlış bir hata yaparsanız tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz tecrübeli biriyle veya daha önce sanal makinede deneyerek uygulayını—Sorumluk kabul edilmez.
PARDUS CANDIR GERSİ HEYCANDIR.

1 Beğeni

https://belge.pardus.org.tr/display/PYMBB/Windows+-+Pardus+17+Dual+Boot

3.adımı takip ediniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.