Windows 10 Kurma

İyi günler,
Pardus’u sevdim ve kullanıyorum ama işimle ilgili bazı sebeplerden Windows da kullanmam lazım oluyor. Pardus’u kurarken Windows7’yi sildim ve şimdi w10 kodu aldım. Aldığım kodu nasıl yazabilirim yardım ederseniz sevinirim.(Pardus kullanmaya devam edeceğim.)

1 Beğeni

Koddan kastiniz nedir?
Bir Windows 10 imajina ihtiyaciniz var.

1 Beğeni

Sanırım ürün anahtarından bahsediyor.

2 Beğeni

PARDUS U W.7 ÜZERİNE KURMADIYSANIZ grub ayarı ile kullanabilirsiniz
Tavsiyem VİN de c ve d olarak gözüken disklerden birine önce vin kur sonra da diğer bölüme pardus kur o zaman açılışta ikisi de gözükür istediğini seçersin.Ama çok özel para verip aldığın bir iş programı yoksa tamamen pardus kullan

1 Beğeni
  • Önce istediğiniz Windows sürümünü indirin.
    https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download
  • Sonra Pardus’u çalışandan açıp Diskler uygulamasını başlatın.
  • Sonra Pardus’un kurulu olduğu bölümü seçip altaki dişli simgesinden Yeniden Boyutandır seçeneğini işaretleyin.
  • Daha sonra en az 32GB kadar alanı küçültün.
  • Daha da sonra boş alanı seçip + tuşuna basın.
  • Hiçbir şeyi oynamadan Sonraki tuşuna basın. Sonra bölüm adını Windows yapıp Yanlızca Windows sistemlerde kullanmak için (NFTS) seçeneğini işaretleyin.
  • Bölüm ayırma işlemi tamamlandı. Şimdi Pardus kurulum belleğini çıkarıp cihazı yeniden başlatın.
  • Sonra sudo apt install -y woeusb komutunu çalıştırın.
  • Sonra uygulamayı çalıştırıp ISO dosyası seçme kısmına Windows’un ISO dosyasını seçin ve müsait bir çıkarılabilir belleğe yazdırın.
  • Sonra çıkarılabilir belleği boot edip bölümleme aşamasında oluşturduğumuz bölüm olan Windows’u seçin.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra tekrar Pardus kurulum belleğini takıp aşağıdaki makaledeki 3. Yöntemi uygulayın.
    Grub önyükleyicisini onarmak (yeniden kurmak) - Ubuntu Türkiye Wiki

Teşekkür ederim. İşime yaradı

2 Beğeni

Ne demek, her zaman :blush:
Pardus Forumları bunun için var. Bir sıkıntınız olduğunda asla konu açmaktan çekinmeyin. Hepimiz yardıma hazırız.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.