Windows Dönüş Yapamıyorum HDD Yardım

Arkadaşlar Merhaba.

Öncelikle ben kendi hdd me windows-u bırakıp pardus kullanmaya başlayım artık diye hdd ye komple pardus dde kurdum fakat artık usb den pc ye format atamıyorum sys dosyaları kısmında hata veriyor 1 2 kişiye sorduğumda linux sistem hdd nin ayarlarıyla oynamıştır felan diyolar HDD yollarını felan ayarlarını değiştiriyormuş galiba linux nasıl yapabilirim vamı bunun bi çözümü ?

Açılışta kullandığınız belleğe yeniden düzgün bir şekilde kalıp dosyasını yazdırın. Arkadaşlarınızın söylediği gibi bir değişiklik olmaz.

1 Beğeni

5 defa farklı iso denedim farklı usb denedim sonuç aynı.

Kalıp dosyasını yazdırma işleminde sorun olabilir.
Yada indirdiğiniz iso kalıp dosyasının, indirdiğiniz yerdeki md5 kodunu karşılaştırın. Tam indirme olmadıysa kodlar aynı olmayacaktır.

1 Beğeni

Sorunun çözümü basit 3 farklı yöntem var:

1. Yöntem: Aşağıdaki linkten WoeUSB indirip iso kalıbını bu uygulama ile usb belleğe yazdır:
WoeUSB (64 Bit) Veya WoeUSB (32 Bit) sistemine hangisi uygunsa pardus 17.3 ise 64 biti indir.

2. Yöntem: windows yüklü bir bilgisayarda rufus yazılımını kullanarak yeni bir formatlık usb disk oluşturun. sorunsuz format atabilirsiniz. Pardus image writer sadece linux kalıbı hazırlar windows için uygun değil.

3. Yöntem: forumda altarnatif bir yol olarak biri sorunu şöyle çözmüş:

Sorunu şöyle çözdüm;

• Pardus üzerine VirtualBox ile Windows10 kurdum.

• Windows10’da İSO dosyasını klasöre çıkarttım .

• Ardından VirtualBox ile Klasör Paylaşma yaptım.

• Windows10’da çıkardığım klasörü Pardus’a aktardım.

• Aktarmış olduğum klasörün içindekileri FAT32 olarak biçimlendirdiğim USB belleğime kopyaladım.

Ve BOOT etmeyi başardım

DİP NOT : Eğer format attıktan sonra windowsun yanına pardusu kurmak istersen ağaşıdaki linkten yararlanabilirsin: pardus ve windows yan yana sorunsuz ve kararlı çalışabilir. istediğin zaman pardusu kullanırsın istediğin zaman windowsu

WİNDOWS 10 YANINA PARDUS DUAL BOOT KURULUM REHBERİ VİDEOLU ANLATIM 4

Yok hocam siz çok farklı yerlere gittiniz :slight_smile: o değil

Yanlış değil doğru :slight_smile:

senin sorunun yalnızca 3 şey olabilir

1- usb bellek girişin çalışmıyor
2- İSO dosyan eksik inmiş
3- İSO dosyanı yanlış yazdırıyorsun (aynı sorunu yaşadım ve windows yüklü bir bilgisayarda yazdırıp format attım)

Bence bi ilk yöntemi dene

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.