Windows Kurulumu Esnasında Disk Silinmesi

Bugün başıma geldi. Halihazırda 500 gblık harddiskin 100 GB kadarı Pardus, 100 GB kadarı boş, 300 GB kadarı NTFS formatında depo bölümü olarak kullanıyordum.

100 GB lik boşluğa win 10 sürümünü yüklemeye karar verdim. (Yaklaşık 10 yıldır Windows yüzü görmediğimi belirtmem de fayda var.)
Yalnızca 100 GB lik boş alanı seçip “sil” butonuna basınca tüm parçaları birleştirdi. Nutkum tutuldu.

Bende yüklemeye hiç başlamadan o noktada sonlandırdım.

Şimdi 300 GB lik bölümdeki verileri kurtarabilir miyim sizce?

Çalışan Pardus ile yapılabilecek bir işlem mevcut mu?

Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Bilgi için teşekkürler.
Feci bir korku yaşıyorum. Sanki diski bolumlendirip işletim sistemi yüklersem veriler uçup gidecek korkusu…

Acaba çalışan Pardus üzerinden testdiski kullanabilir miyim?

Deneyebilirsiniz. Benzer bir formatlama ve işletim sistemi yüklemeden sonra 1TB veri kurtardım.

2 Beğeni

Hocam yalnız kurılacak dosyaları başka bir diske yazdırın yoksa dosyalar sıkıntı olur başıma geldi. çünkü dosyalar silinmez sadece izi silinir fakat eğer üstüne veri yazarsanız sapıtır verilerinizi 500 veya 1 TB başka bir diske yazdırın.

1 Beğeni

Öncelikle çok teşekkür ederim. Program müthiş… İşletim sistemini kurdum. Sonra programı uyguladım. Herşey geri geldi. Harici bir harddiske kaydetme işlemi devam ediyor.

Küçük bir merakım var. Harici harddiske kaydedilirken bazı dosyalar hata verdi. Kaydetmedi ve bu USB bağlantı kopup geri gelmesinden kaynaklandı. “Failed” dosyalarını işlem bittikten sonra yeniden kaydetmeyi deneyebiliyor muyuz?

1 Beğeni

Taranmış ve bulunmuş verileri, farklı bir usb aygıt takarak hedefi belirledikten sonra tekrar kopyalamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman tekrar kayıp verileri taratabilirsiniz.

1 Beğeni

A post was split to a new topic: Bölüm birleştirme

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.