Windows pardus grub önyükleme çalışmıyor

Merhabalar, windowsun yanına pardus kurdum fakat grub önyükleyici çalışmıyor. windows doğrudan açılıyor. Sistemim EFİ sistem değil. LEGACY bilginize.

Bootrepair disk programını denedim yine işe yaramadı.

Yardımcı olur musunuz çözümü nedir?

Bios’a girip ordan pardusu seçerek deneyebilir misiniz lütfen.

merhaba, biosta öyle bir seçenek yok… Efi sistem olsaydı, boot manager kısmından seçebilirdim. Dediğim gibi benim windows sistemim EFİ değil, Lagacy sistem kullanıyorum. haliyle boot manager kısmı yok

Grub kurulumu yapılmamış olabilir veya yanlış bir sabit disk bölümüne grub kurulmuş olabilir. Kullandığınız Windows sürümün eğer 10 ise; Windows 10 kurulum usb belleğinden başlatın.
Adım 1: Öncelikle PC’nize bir DVD veya USB Flash Player önyüklenebilir ortamı takmanız gerekir.

Adım 2: Ardından, Otomatik Onarım İşlemini yürütmek için sisteminize yeni bir yeniden başlatın.

Adım 3: Sorun Gidermeyi seçin ve Gelişmiş seçeneklere gidin . Şimdi Komut İstemi’ni başlatın ve diskpart girin ve Enter giriş düğmesine basın.

Adım 4: Aşağıda belirtilen komutları arka arkaya girin:

• list disk: Bu size tüm sabit sürücülerinizin listesini verecektir.
  • select disk n : n, işletim sistemini kurduğunuz diski belirtir.
  • list volume** : Disk 0’daki tüm Birimler burada listelenecektir .
  • select volume n : size sistem bölümlerinin sayısını verecektir
  • active : bu size aktif sistem bölümünü gösterecektir. Etkin olması gereken görüntülenen listeden belirli bölümü tanımlayın.

Adım 5: Şimdi aşağıda verilen komutları girin ve her birini girdikten sonra Enter Tuşuna basın.

• select partition d
  • active
  • quit

Adım 6: Yukarıdaki adımı tamamladıktan sonra Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.