Windows Üzerinden Paylaşılan Dosyaların Pardus 17.1'de Açılmaması Sorunu

Arkadaşlar okuldaki kendi bilgisayarımda Xfce 17.1 kurulu. Öğretmenler odasından paylaşılan dosyaları kendi bilgisayarımdan görüyorum fakat açmak istediğimde fare imlecinin yanında zaman logosu dönmeye başlıyor fakat hiçbirşey açılmadan duruyor. Şu şekilde yapmaya çalışıyorum
1-) Dosya yöneticisini açıyorum
Başlıksız

2-) Sol taraftaki menüden ağı tara bölümüne girdim ve windows yüklü bilgisayarlr görünüyor
Başlıksız2

3-) OGRTMN_ODS bilgisayarının içi görünüyor
Başlıksız3

4-) Rehberlik paylaşım klasörünün içindeki örneğin emüfredat.pptx belgesi yada herhangibirini açmaya çalışınca hiçbirşey olmuyor
Başlıksız5

Sorun bu teşekkürler

1 Beğeni

hatırladığım kadarıyla ağdan açılmıyordu herhangi bir yere kopyalama yapman gerekir

sudo apt-get install dolphin komutu ile dolphin kurup geçici bir süre için dolphin dosya yöneticisini kullanabilirsiniz.

Bu problem neyden kaynaklanmakta?

Neden geçici bir süre?

Sorunu anlamak için geçici bir süre.

1 Beğeni

Libreoffice’in son sürümünü yükleyin.

PDF dosyaları da açılmıyor sanırım veya diğer uzantılar, sorunun kaynağı farklı olabilir.

Şimdiye kadar burada gördüklerimden yola çıkarak Libreoffice’nin son sürümünü yüklemek için Xfce de bunu uç birim ile şöyle mi yapacaz?

sudo apt-get install libreoffice

PDF belgeleride açılıyor. Belge görüntüleyicisi ile açıyor.

sudo apt-get remove --purge libreoffice* komutu ile eski sürümü kaldırın.
Libre Office Nasıl Güncellerim - kaan tarafından #2 linkindeki bilgilere göre kurulumu yapınız.