Windows ve Pardus arasındaki klasör paylaşım sorunu

Arkadaşlar Windows 64 bit işletim sisteminde ağ üzerinde paylaşılmış bir klasöre Windows yüklü başka bilgisayarlardan erişebiliyorken ve hatta Android işletim sistemi yüklü bir telefondan da erişebiliyorken Pardus yüklü bilgisayarda erişemiyorum.Sürekli olarak zaman aşımı hatası veryor ve paylaşılmışklasöre erişeiyorum.Bu sorunun bir çözümü var mı acaba?

Dosya yöneticisinde CTRL+L tuşlarına basarak açılan kutucuğa smb://baglanilacak_bilgisayar_ip_numarası şeklinde bağlanabilirsiniz.
Eğer bu şekilde de bağlanamazsanız samba kurarak yeniden deneyebilirsiniz.
Samba Kurulumu - Pardus Yardım Masası Bilgi Bankası - Pardus Belgeler linkini inceleyebilirsiniz.

2 Beğeni

Samba kurulu ancak aynı hatayı veriyor.

Sisteminizi update upgrade yaparak yukarıdaki mesajımda belirttiğim şekilde yeniden deneyin.

Pardus’un son sürümünü(17.3) kullanıyorum.Acaba sistem güncellemesi mi geldi?Geldi ise nasıl yükleyebilirim?İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Terminalden ;

sudo apt update
sudo apt upgrade

Ya da sol alt başlatıcı menüsünde ki ara kutucuğuna Paket Güncelleyici yazarak grafik arayüzden yapabilirsiniz.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.