Windows yüklü hdd mi büyütmek istiyorum

hdd
Kolay gelsin. Yukarıda olan resimde gözüken 43 gb lık bölüm de windows var. Bazı resmi işlemlerde açmam gerektiği için duruyor. fakat yer kalmadı.

3.2 gb lık boş alan actım resim de gözüktüğü gibi ama bunu windows a baglayamıyorum. fikri olan varmıdır?

windowstan kendi disk ayarlarını açıp bakar mısın C: ile boş alan yan yana mı

hayır aynı pardustaki gibi gözüküyor

gözükmüyosa normal onu ease us partition managerdan C: nın yanına getircen. İnternetten nasıl yapılıcağını çok rahat bulabilirsin. Yoksa birleştiremezsin.

Bu işlemleri yapmadan önce her şeyi yedekleyin. Bölüm taşırken veri kaybı olasılığı var.
Yapma konusunda gerginseniz benzer bir şeyi boş bir USB bellekte denemenizi öneririm.

• Pardus’ta GParted programını açın.

• Paylaştığınız fotoğrafta Bölüm 4 ve Bölüm 5 olarak görünen bölümlerin bağlı olmadığından emin olun. Eğer bağlılarsa GParted’da bölümün üstünde sağ tıklayıp ayır seçeneğine tıklayın.

• Sonra bölüm 5’i seçip ekranın üst kısmındaki Boyutlandır/Taşı düğmesine tıklayın.

• Açılan pencerede Ardındaki boş alan (MiB) yazan yere 0 yazıp Enter tuşuna basın. Enter’a basınca önündeki boş alan kısmı da otomatik olarak ayarlanacaktır.

• Pencerenin sağ altındaki Boyutlandır/Taşı düğmesine tıklayın.

• Bölüm 4 için de aynı işlemi yapın. Böylece boş kısım Windows bölümünün ardına taşınmış olur.

• Şimdi Windows bölümünü seçip Boyutlandır/Taşı düğmesine tıklayın.

• Açılan pencerede Yeni Boyut (MiB) yazan kısımda yazan sayıyı ardındaki boş alan sıfırlanıncaya kadar artırmanız gerekiyor. Bunu hızlıca yapmak için pencerenin üst kısmında gözüken kutunun sağındaki oku gidebildiği kadar sağa çekebilirsiniz. (Windows bölümünü boyutlandırırken önündeki boş alanın değişmemesine özen gösterin)

• Pencerenin sağ altındaki Boyutlandır/Taşı düğmesine tıklayın.

• Son olarak Uygula düğmesine tıklayın ve veri kaybı uyarısı veren pencerede de Uygula düğmesine tıklayın.

• Taşınacak bölümlerin doluluğuna ve HDD’nin okuma-yazma hızına bağlı olarak işlem uzun sürebilir.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.