windows'a bağlanırken şifre kabul etmiyor

windows dan pardus a sorunsuz bir şiekilde bağlanıyorum ama pardus da windows’un ip adresini yazıyorum ve gelen kullanıcı adı, etki alanı, şifre ekranında şifremi kabul etmiyorbir hata mesajı ekrana gelmiyoroturum açma ekranı tekrar açılıyor

sudo apt install samba*
sudo /etc/init.d/samba restart 

komutunu çalıştırıp yeniden deneyiniz.

1 Beğeni

Merhaba denedim ama olmuyor nas cihazına giriş yapabiliyorum ve gözüküyor windows ağındaki dosyalara erişemiyorum

Terminalden sudo passwd KULALNICI_ADINIZ komutu ile parolanızı yenileyiniz.
samba-tool user password komutunu çalıştırın ve sudo /etc/init.d/samba restart komutunu çalıştırıp yeniden deneyiniz.

samba-tool user password komutunu çalıştırdım yeni kullanıcı eklemelimiyim ben oluşturmamıştım daha önce

İşlemleri Kendi Kullanıcınız ile yapınız.

kaan bey bağlanacağım cihazın kullanıcı adı şifresini yazmam gerekmiyor mu ? windows dan pardus a sorunsuz baglanıyorum

Kendi kullanıcı adınız ve parolanız ile bağlanacaksınız.

olmadı malesef

Aynı Etki Alanında olup olmadığınızı kontrol ediniz.

ikiside aynı etki alanında zaten sorunum pardus dan windows ağına erişim windows dan pardus u görüntülüye biliyorum çok garip.

Windowsda paylaşıma açılan dizin yetkilerini kontrol ediniz.

başka bir windows cihazdan erişebiliyorum dizine pardus için ek ayar gereki mi windowsda.

Pardus içinden herhangi bir ek ayar gerekmiyor.

Bu komutları uyguladıktan sonra direk erişim yapmanız gerekiyordu. Paylaşılan dizin izinlerini kontrol ettiniz mi?

evet kontrol ettim anydesk ile baglanma imkanınız var mı acaba ?

Kurulum yapmadan canlı sistem ile açarak (Pardus’u kurduğunuz usb bellek ile açılış yaparak Çalışan Pardus seçeneğini seçin)

sudo apt install samba*
sudo /etc/init.d/samba restart 

Komutlarını çalıştırıp, paylaşım verdiğiniz dizine girmeyi dener misiniz?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.