windows'a bağlanırken şifre kabul etmiyor

(Hasan) #1

windows dan pardus a sorunsuz bir şiekilde bağlanıyorum ama pardus da windows’un ip adresini yazıyorum ve gelen kullanıcı adı, etki alanı, şifre ekranında şifremi kabul etmiyorbir hata mesajı ekrana gelmiyoroturum açma ekranı tekrar açılıyor

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #2
sudo apt install samba*
sudo /etc/init.d/samba restart 

komutunu çalıştırıp yeniden deneyiniz.

1 Like

(Hasan) #3

Merhaba denedim ama olmuyor nas cihazına giriş yapabiliyorum ve gözüküyor windows ağındaki dosyalara erişemiyorum

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #4

Terminalden sudo passwd KULALNICI_ADINIZ komutu ile parolanızı yenileyiniz.
samba-tool user password komutunu çalıştırın ve sudo /etc/init.d/samba restart komutunu çalıştırıp yeniden deneyiniz.

0 Likes

(Hasan) #5

samba-tool user password komutunu çalıştırdım yeni kullanıcı eklemelimiyim ben oluşturmamıştım daha önce

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #6

İşlemleri Kendi Kullanıcınız ile yapınız.

0 Likes

(Hasan) #7

kaan bey bağlanacağım cihazın kullanıcı adı şifresini yazmam gerekmiyor mu ? windows dan pardus a sorunsuz baglanıyorum

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #8

Kendi kullanıcı adınız ve parolanız ile bağlanacaksınız.

0 Likes

(Hasan) #9

olmadı malesef

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #10

Aynı Etki Alanında olup olmadığınızı kontrol ediniz.

0 Likes

(Hasan) #11

ikiside aynı etki alanında zaten sorunum pardus dan windows ağına erişim windows dan pardus u görüntülüye biliyorum çok garip.

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #12

Windowsda paylaşıma açılan dizin yetkilerini kontrol ediniz.

0 Likes

(Hasan) #13

başka bir windows cihazdan erişebiliyorum dizine pardus için ek ayar gereki mi windowsda.

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #14

Pardus içinden herhangi bir ek ayar gerekmiyor.

Bu komutları uyguladıktan sonra direk erişim yapmanız gerekiyordu. Paylaşılan dizin izinlerini kontrol ettiniz mi?

0 Likes

(Hasan) #15

evet kontrol ettim anydesk ile baglanma imkanınız var mı acaba ?

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #16

Kurulum yapmadan canlı sistem ile açarak (Pardus’u kurduğunuz usb bellek ile açılış yaparak Çalışan Pardus seçeneğini seçin)

sudo apt install samba*
sudo /etc/init.d/samba restart 

Komutlarını çalıştırıp, paylaşım verdiğiniz dizine girmeyi dener misiniz?

0 Likes

(system) kapatıldı #17

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes