Wine Kurulumu Nasıl?

Cüneytbey dediğiniz gibi yükleme yaptım ancak programlarda vine diye bir program görünmüyor başlattan arattırdım vine diye ordada yok nereye yükleniyor bu program acaba

Exe dosyasında sağ tık > Başka uygulama ile aç; linkteki işlemleri takip ediniz.

1 Beğeni

Şöyle yaptım exe dosyasına sağ tık yaptığımda wine programı gözükmüyordu , komut ile aç bölümünde /usr/bin/wine diye aç dediğimde sorunsuz bir şekilde kuruldu,

Belirtiğim linki incelediyseniz nasıl yapacağınız açıklanmıştı.

2 Beğeni

Arkadaşlar bir öğretmenimiz indirdiği Z-kitabı Pardus ETAP sürümündei çalıştıramadı. (Forumdaki arama motorundan wine ile ilgili konuları aratıp inceledim)

Bazı arkadaşlar wine’ın her exe’yi çalıştırmayabileceğini söylemiş. Ben bu konuda anlatıldığı şekilde kurulumu yaptım, exe dosyasının bulunduğu dizinde wine program_adi.exe şeklide ya da exe üzerine sağ tıklayıp çalıştırılacağı programı wine işaretleyerek açmayı denedim fakat başarılı olamadım.
wine_hata

Bu hatayı alıyorum, açmaya çalıştığım z-kitabı aşağıdaki linkten indirip deneyebilirsiniz. Sizde de bu sıkıntı çıkıyor mu acaba? Yoksa kurulumu hatalı mı yaptım onu öğrenmeye çalışıyorum. Teşekkürler

z-kitap

1 Beğeni

işte bende wine ile aç yok , diğer uygulamarla aç diyorum programların içinde winw yok ne yazıkki

1 Beğeni

Merhaba;
Hocam daha evvel zkitap çalıştırılmıştı.

Bu konuda da anlatımı var. Forumda bulamıyorum, lakin çalıştığını söyleyen arkadaşları hatırlıyorum.

Selamlar.

3 Beğeni

Evet bahsettiğiniz bu konuyu da okuyup incelemiştim. Benim isteğim sisteminde wine kurulu olan arkadaşlardan birinin, eklediğim linkteki Z kitabı açmayı deneyip geri bildirimde bulunması. Sorun, yaptığım kurulumdan mı kaynaklanıyor onu merak ediyorum.

1 Beğeni

Merhaba;
Bu uygulama çalışmıyor. Aynen aldığınız hatayı alıyorum.
Satıcı ile görüşme imkanı var mı?
Acaba istediği bir başka dll vs var mıdır?

2 Beğeni

Çok Teşekkürler, dediğinizi bi sorayım.

1 Beğeni

ilgili kodu yazdığımda benden şifre istiyor bu şifreye ne yazmamız gerekiyor ? pardus yazdığımda kabul etmiyor

1 Beğeni

Bilgisayarınızın açılış şifresini yazmanız yeterli.

1 Beğeni

Ben de depodan wine kurulumunu yaptım. Ancak kurduğum halde program görünmüyor. Acaba sistemsel bir sorun mu söz konusu ki ? Yardımcı olabilecek var mı ?

@adnanozkan Wine´dan mı bahsediyorsunuz?
Görünmesine gerek yok yani hata değil.

Saygıyla

1 Beğeni

siz mükemmel bir detaysınız yaa

3 Beğeni

Arkadaşlar Merhaba, Pardus ailesine yeni katıldım. İşim gereği bazı exe programları çalıştırmam lazım. Yorumlardaki çözümleri sürekli denedim lakim bi çözüme varamadım.Yani kuramadım veya çalıştıramadım. sürekli uyarılar alıyorum terminalde veya paket yöneticisinde. Ne yapmam gerekir eksik atladığım bir alanmı var anlamadın bilgisi olan arkadaşım yazabilir mi? Şunuda farkt ettim windows’tan alıdığım exe dosyalar Pardusta eksik gösteriyor tam göremedim bütün dosyaları.
Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Merhaba, ya paket yöneticisinden ya da uçbirimden yüklemeniz gerekmektedir. Uçbirimde, arkada paket yöneticisi olduğu için hata vermiş.
Kusura bakmayın, şu komut çalışmıyormuş:
sudo apt install wine*

Onun yerine Cüneyt Bey’in dediği;
sudo apt install wine wine64 wine32:i386
Yazınız ve önceki komutlarıda yazmayı unutmayın.
Ardından sudo apt -f install de yazınki bağımlılık eksikse yüklesin.

Saygıyla

1 Beğeni

uçbirim ile wine yükledim fakat wine ile aç komutunu göremediğim için saatlerce uğraşmıştım ama bu basit detayla sorunum ortadan kalktı. Teşekkür ederim.

Yeni başlayanların rahat ulaşması için daha düzenli bir başlıkta konuyu toplarsanız daha faydalı olabilir.

5 Beğeni

ben kuramadım ya yardım eden var mı

Arka planda çalışan başka bir paket yöneticisi var gözüküyor. Paket yöneticisini kapatıp yeniden deneyin veya bir müddet bekleyin ve yeniden paketi kurun.

3 Beğeni