Wine Versiyon ve Kurulum sorunu

Merhaba!
Size 2 tane sorumdan bahsedeceğim.
1- Wİne kurdum ancak wine versiyonuna bakınca şöyle bir yazı çıkıyor:
Ekran görüntüsü_2020-11-24_17-19-14
2- Wİne kurdum ancak .exe dosyalarını açmaya çalışınca ya açılmıyor ya da düzgün bir şekilde kurmuyor, kurulurken hata veriyor. Gerek oyun yüklerken gerek bazı uygulamaları indirirken böyle sorunlar çıkıyor. %80-%90 ında böyle
Yardım ederseniz sevinirim.

wine tam yüklenmemiş gözüküyor
pardus yama var ordan da wine ve bazı programları otomatik yükleyebilirsiniz eğer yeni kullanıcı iseniz depo ekle seçeneğini iptal edin yoksa sorun yaşayabilirsiniz

eğer oyun içinse liturus var forumda aratırsanız bulursunz
uygulamalar içinse yeni wine versiyonlarını
Play on linux indirip ordan daha rahat program yükleyebilirsiniz

image

image
ileri deyip 5.20 seçip sonra 32 bitlik versiyonla ile windows versiyonunu seçtikten sonra bazı uygulamalar çalışıyor
bazen yapılandıra basıp seçtiğiniz sanal ortama yeni kütphaneler yükleyip de kullanabilirsiniz(.net 4.5 veya dirxtX 9 gibi)

Merhaba.
1- Pardus hakkında hiç bir fikrim yok. Bahsettiğiniz şeyler ne, nerde bulunuyor, nasıl çalışıtrılıyor gerçekten bilmiyorum.
2- playonlinux programında da aynı şeyler oluyor ya yüklenmiyor hata veriyor ya da yarım yükleniyor.
Teşekkürler.

yeni kullancı iseniz kusra bakmayın
pardus yamaya yönlendirmemin sebebi konsolu kullanmadan direk wine steam liturus ve bazı özelleştirmeleri otomatik yapıyor
isterseniz ilk olarak konsolu açıp bunu yapıştırın sudo apt install wine:i386
sonra play on linuxu kurmayı deneyin
ikinci olarak olmassa
https://github.com/mahmutelmas06/PardusYAMA/archive/master.zip
bunu indirip sağ tık deyip çıkartın sonra
açılan klasöre girip sağ tık yapıp burdan terminal aç deyip
resim
./Yamala.sh bunu terminale yapıştırın ve enter deyip parolanızı girin sorunlarınız varsa onları çözüp belli bir süre sonra bir seçim ekranı geliyor ordan istediklerinizi seçin samba ve yeni depo eklemeyi kaldırmanızı tavsiye ederim
en son bittikten sonra play on linux a wine 5.20 yükleyip bitirebilirsiniz üste resimle anlatmıştım
anlamdığınz bir yer olursa sorarsınız

1 Beğeni

Merhaba,
Hocam yine olmadı. Play on Lİnux programında 5.2 kurmuştum önceden olmuyordu. Sizin bahsettiğiniz programı yüklemiştim. O zaman da olmadı şuan da olmuyor. Ek olarak sizin verdiğiniz yamala.sh yi kurdum yine açılmıyor. Ama cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bu ekran görüntüsü de whatsapp kurmayı denerken veren hata:

1 Beğeni

Wine’ı yönetici olarak (root ile) çalıştırmayı deneyin.

Sudo komutu olmadan çalıştırın.
Wine yüklenmiş ama Whatsappi yonetivi olarak acmamaniz gerektigi yaziyor.

Nasıl yapacağım peki ?

sorun wine ile alaklı sitesinde çoğu uygulama yönetici olarak çalıştırıldığı için normal kullanıcı ile çalışmıyor
WineHQ Bugzilla – Bug 40613 – Multiple applications require UAC implementation to run installer/app as a normal user instead of administrator (WhatsApp Desktop, Smartflix, Squirrel Installers, OneDrive) kaynak
ama sorun sadece whatsapsa pardus mağzada ferdi diye bir uygulama var onunla çoğu sosyal medya araçlarını bir arada kullanibirsiniz

Desteğiniz için teşekkürler.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.