Wireless Adaptör Kurma

Merhabalar.Ben Pardus 17.1 kullanıcısıyım.Bilgisayarımda Airties Air 2410 Wireless Adaptörü var fakat bunu sistem görmüyor.Driverı bilgisayarımda dosya olarak mevcut fakat nasıl kuracağımı bilmiyorum.Yardımcı olabilir misiniz ?

Driver dosyasının adı-uzantısı nedir acaba?

Bir klasör içinde kurulum .exe olarak mevcut

uzantısı sh run tar.gz olan dosya mevcutmu?

Hayır öyle bir dosya bulunmuyor

Pardus v17.0 wirelees adaptör sorunu çözümü rt5370usb ralink - hesap tarafından #26 linkindeki adımları uygulayıp deneyiniz.

Kablolu internet imkanım yok synaptic paket yükleyiciden paket indirmesi yapamıyorum

Kayıtlı mail adresinize dosyalar gönderildi, bağlantısı olan bir bilgisayardan dosyaları indirerek talimatı uygulayınız.

Öncelikle bilgisayarınızı kablolu olarak internete bağlamalı ya da linkteki dosyaları başka bir bilgisayarda indirip bilgisayarınıza kopyalamalısınız.

1- Aşağıdaki linkten Adaptörünüz için “Windows” sürücüsünü indirin. Ya da bahsettiğiniz var olan sürücünün içerisinde aynı dizinler var ise kullanabilirsiniz.

airties.com/usb_drivers/AirTiesWirelessUSBAdapterSetup_1.0.1.0.zip

2- İndirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosya üzerinde farenizin sağ tuşuna basarak Buraya ayıkla seçerek arşivden çıkartınız.

3- Arşivden çıkartılan AirTiesWirelessUSBAdapterSetup_1.0.1.0 dizini içerisinde Drivers > Air2410-Air2411> XPDriver dizini içine girerek burada terminal açınız.

4- Konsola aşağıdaki komutu giriniz…

sudo apt-get install ndiswrapper-* entere basınız. Sizden şifrenizi girmeniz istenecektir, şifrenizi girip entera basınız.not: şifreniz ekranda görüntülenmyecektir.

Yükleme işlemi bittikten sonra,

5- Aşağıdaki komutu giriniz,

sudo ndiswrapper -i bcmwlhigh5.inf

işlem tamamlandıktan sonra aşağıdaki komut ile sürücünün yüklenip yüklenmediğini kontrol ediniz.(bcmwlhigh5 : driver installed yazmalı) (Olmaz ise XP yerine diğerlerini deneyiniz)

sudo ndiswrapper -l

6- Bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatınız.

Not: Ndiswrapper paketi ve bağımlılıklarını indirmek için BURAYA tıklayınız. Arşivden çıkartarak dosyaları gördüğünüz dizinde ;
sudo dpkg -i *.deb

1 Beğeni

Dediiklerinizi uyguladım fakat en son komutta invalid driver diyor yani yuklenmisligi kontrol ettigimde hata çıkıyor.ama tekrar yuklemeye calisinca da driver has been installed diyor

sudo ndiswrapper -l

ile yüklü sürücüyü görüp;

sudo ndiswrapper -r driveradı

yazarak kaldırabilirsiniz. Daha sonra tekrar başka bir sürücü yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Couldn’t remove diyor.boyle bir dosya yada klasor yok diyor. Ama ndiswrapper -i driveradi yazdigimda is already installed diyor