Wordpress Lokal FTP Bilgileri

Arkadaşlar lokalden çalışmak için lamp kurdum. Tüm aşamaları gerçekleştirdim. Lakin php.ini düzenlemede zorlandım onu da nano ile çözdüm. tema yüklemeye çalışıyorum resimdeki gibi bir hata alıyorum. FTP bilgilerini istiyor. Benim ftp bilgilerim nedir nasıl bulurum?

Yine lokalde lamp yada lemp yerine Apache+nginx seklinde yapılandırılan sunucular var bunu tarif eden bir döküman bulunabilir mi? Nginx kurulumu var lakin tamamen sunucu da kurmus bir arkadas kendi lokalimde işlemler degişebilir diye dusundum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kurulum sırasında kullanıcı adı ve parola sordu mu ?
Kendi kullanıcı adınız ve parolanızı denediniz mi?
root olarak deneme yaptınız mı?

1 Beğeni

Merhaba;

1. Kullandığınız makina değilse ssh ile sunucuya login olun. Öyleyse 2. maddeyle devam edin.
  2. Tema dizinine gidip, wget gibi bir yazılımla tema.zip dosyasını oraya indirin.
  3. Sonra unzip ile açın
  4. wordpress yönetim ekranına çıkacaktır.

Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba,
LEMP, apache+nginx… vs gibi kurulumlar yaptığınızda, FTP sunucu da kurmadıysanız eğer, wordpress FTP kullanarak kurulum yapamayacaktır. ProFTP ya da vsftp kurarak, yapılandırmanız gerekmektedir. Wordpress malesef sftp (ftps değil, ftp over ssh) desteklemiyor. Bunun yerine tema yada eklenti dosyanızı zipten çıkartarak, wordpress in kurulu olduğu dizinde, wp-content/(plugins ya da themes) klasorune atarak, ilgili paketin yönetim ekranından (eklentiler için eklentiler, tema için görünüm) aktive ederek kullanabilirsiniz. Fakat yine yapılandırmanıza bağlı olarak wordpress otomatik guncellemeler için yine FTP sunucuya ihityaç duyabilecektir.

İyi çalışmalar

1 Beğeni

Dosya izinleriyle alakalıymış. Themes klasöründe tema klasörüne ve alt klasörlere erişim izni verince çözüldü. Okuma ve Yazma şekline getirdim kuruldu. Zip şeklinde yüklemeye çalışınca hala ftp bilgilerini istiyor.

Peki php.ini’yi nasıl düzenleyeceğim?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.