Xerox workcentere 3025 yazıcı kurulumu

merhabalar
xerox yazıcıyı etkileşimle tahtaya kurmaya çalışıyorum
(Faz3-Arçelik)
https://www.support.xerox.com/tr-tr/content/129628
buradan linux dosyasını indiriyorum uld dosyasını dışarı çıkarıyorum
Dizin içerisinde boş bir alanda sağ tık - Burada Uçbirim (terminal/konsol) Aç seçeneğini seçiyorum.
Açılan komut penceresindeki satırına aşağıdaki komutu yazarak Enter tuşuna basıyorum:
sudo ./install.sh
kurulumu bekliyorum
yazıcı ekleniyor ancak yazıcı ekleden yazıcıyı bulamıyorum.
nerede yanlışlık yapmış olarbilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
pardusta ilk kez çalışıyorum uzun zamandır da btr olarak çalışmamıştım zorlanıyorum

sudo ./install.sh komutundan sonra devam etmeniz için Etap Parolasını ardından kuruluma devam etmesi için y/E tuşlarına bastığınızda hata almadan kurulumun bitmesi ve boş komut satırına geri dönmesi gerekiyor. Yazıcı ekleme işleminde yazıcı adının gelmesi gerekiyor. Bu işlemlerde atladığınız ya da hata aldığınız bir ekran olabilir mi?

1 Beğeni

Hayır hocam hata aldığım bir yer olmadı

Kurmam gereken yazıcılar bunlar değil wifi ile gördüğü yazıcılar çıkıyor ekle deyince

1 Beğeni

Kurduğum diğer yazıcılarda bu şekilde hiç olmadı dediğiniz gibi yönergeler geldikçe y/E ya da enter ile devam ettim

1 Beğeni

Yazıcının takılı olduğu usb girişini değiştirip farklı bir girişe takın. Ayrıca usb kablosunu değiştirmeyi deneyiniz.

1 Beğeni

çok teşekkür ederim kaan hocam.
bugün farklı bir kablo ile bağlandım. yazıcıyı direkt gördü. daha sonra uld dosyasına komutu girince yazıcı yazdırma işini yaptı. :pray:

2 Beğeni